Fotografie
POLÁŠEK okomentoval Získejte zdarma...
před 90 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Losos čočkovém ...
před 91 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 92 dny
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Lín obecný...
před 92 dny
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Amur bílý...
před 92 dny

Články

Rybaření je nekonečná zábava, ale i koníček, při kterém se můžeme stále zlepšovat. Pokud jste u vody rádi nejen fyzicky, ale taky v myšlenkách, vyberte si svůj šálek kávy a pusťte se do čtení!

Praxe
19. srpna 2022

Lov kaprů v zarostlých vodách

Zarostlé vody jsou v něčem podobné těm s vázkami. Ryby se v nich cítí bezpečně – různé traviny a rostliny, stejně tak jako zatopené stromy a keře, využívají jako úkryt. Samotný lov je však poněkud odlišný. A o tom si povíme v dalších řádcích.

Ostatní
17. srpna 2022

Rybaření: Sport nebo záliba?

Mnozí rybáři mě asi nebudou mít rádi, ale dobrá, jdu do toho. Termín sportovní rybaření mě vždycky malinko dráždil. Co je sportovního na tom, když někdo chytá ryby? Kolik jich borec dostane ne břeh? Možná módní skutečnost, že rybařící sportovec chytne rybu a pustí ji? Je však sportovcem i rybář, který si rybu odnese domů a zbaští ji?

Praxe
16. srpna 2022

První muškařina

Když jsem jako malý kluk začínal s muškařinou, bylo mi 13 let. Pustil jsem se do neznáma – do takzvané královské disciplíny. Všichni ti staří pardálové, kteří muškaří celý svůj život, a kteří znají každý kámen v řece, moc dobře věděli, kolik práce mě čeká.

Poznávání
15. srpna 2022

Sumeček – vousatý nezmar

Málokterý rybář se může pochlubit většími úlovky sumečka amerického (Ameiurus nebulosus) anebo sumečka černého (Ameiurus melas). Jsou sice známé větší úlovky na řece Tisa, ale to je pouze věc náhody, protože žádný rybář nejde k vodě s tím, že tento invazivní druh ryby uloví v rekordní délce.

Poznávání
14. srpna 2022

Učíme se v Třeboni: Genetika kapra

V tomto článku osvětlíme některé části genetiky našich ryb. Tentokrát zůstaneme u tradičního českého rybníkářství, jelikož se budeme zabývat kaprem.

Recepty
13. srpna 2022

Candát zapečený s hříbky a smetanou

Pokud budete úspěšní nejen u vody, ale také v lese při sbírání hub, určitě vyzkoušejte candáta zapečeného s hříbky a smetanou. Recept lze využít také na filety z tresky.

Novinky
12. srpna 2022

Do řeky unikly splašky, hynuly hlavně ostroretky

Ve Štítné nad Vláří na Zlínsku zasahovalo včera večer šest jednotek hasičů u úniku splašků z čistírny odpadních vod do řeky Vláry.

Novinky
11. srpna 2022

Evropská unie rozšířila seznam nepůvodních invazních druhů o další živočichy i rostliny

Počínaje rokem 2022 vstoupil v platnost zákon č. 364/2021 Sb., kterým se změnily některé zákony v souvislosti s implementací předpisů EU v oblasti invazních nepůvodních druhů. O tomto předpisu jsme informovali zde a zde.

Praxe
10. srpna 2022

Není guma jako guma: Smačci

V předchozích číslech jsme probrali gumy, které napodobují hmyz a raky. V dnešním článku se zaměříme na gumy, kterým se říká smačci. Tento název je odvozen od mořské ryby smaček mořský, která je tvarem těla téměř přesnou kopií dnešní nástraze.

Novinky
9. srpna 2022

Tohoto sumce o délce 256 cm už nikdo neuloví. Co se mu stalo?

Pavel Juračka z Ostrožské Nové Vsi nalezl ve vodě nedaleko své chaty obrovského uhynulého sumce. Fotky zveřejnil na svém Instagramu.

Novinky
8. srpna 2022

Odstřel kormorána velkého povolen! Bohužel ne všude…

Úředníci od srpna opět povolili odstřel kormorána velkého na některých rybnících v Pohořelicích na Brněnsku a okolí. Informuje o tom Brněnský Deník.

Poznávání
7. srpna 2022

Učíme se v Třeboni: Je evropskou rybou budoucnosti sumec?

Původně se sumec velký (Silurus glanis) vyskytoval na území jihovýchodní Evropy. Především v povodí Dunaje, Rýna, Dněpru a dalších velkých řek. Díky své velikosti a chutnosti masa se vlivem člověka rozšířil i do dalších oblastí Evropy – Spojeného království, Španělska, Francie, Itálie, Dánska, Švédska.

Recepty
6. srpna 2022

Krémová polévka z rybích odřezků

Velmi chutná hustá polévka našich babiček, do které můžeme zpracovat i odřezky z ryb, hlavy, ploutve a vnitřnosti.

Ostatní
5. srpna 2022

Lovec

Být lovcem, to není žádný med. Ono to vypadá jako poleženíčko v písku na mělčině s chomáčem řasy pod hlavou. Být lovcem, to jste vlastně pořád sám. Nikomu nevěříte. Každý bratránek či sestřenka se vám s chutí zahryznou do ploutve. Už prabába Zubatka obří ve třetihorách prý takhle žila.

Poznávání
4. srpna 2022

Učíme se ve Vodňanech: Poznáváme vodní rostliny

Vodní rostliny tvoří neodlučitelnou součást vodních toků a nádrží. Běžného pozorovatele zaujmou především vyšší vodní a vlhkomilné rostliny (makrofyta). Pokud jde o rybníky, vodní rostliny se nachází především v okrajových partiích, někdy však pokrývají i větší či menší část vodní plochy.

První Předchozí 1 41 49 50 51 52 53 61 151 177 Další Poslední

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled