Články
Rybaření je nekonečná zábava, ale i koníček, při kterém se můžeme stále zlepšovat. Pokud jste u vody rádi nejen fyzicky, ale taky v myšlenkách, vyberte si svůj šálek kávy a pusťte se do čtení!
Z rybářského deníku: Ulovíme legendárního ohridského pstruha? (2)
Jak dopadla naše cesta za vysněným ohridským pstruhem? V minulém díle jsem jednoho chytil v chovném rybníku, teď je na řadě jeho divoký bráška.
Z rybářského deníku: Ulovíme legendárního ohridského pstruha? (1)
V makedonském jezeru Ohrid žije bájný ohridský pstruh. Pod hladinou se zde skrývá i mnoho dalších rybích endemitů, o kterých toho zatím moc nevíme. Proto jsem se rozhodl, že k jezeru v srdci Balkánu vyrazím.
Zapečený sumec se smetanou a nivou
Kostky sumce zapečené s dalšími surovinami, přelité smetanou se sýrem. Podobně lze upravit i jiné druhy sladkovodních nebo mořských ryb, ale měly by být bez kostí.
Uloví volavka i velkého potočáka?
Máme se bát, že nám volavka vyžírá revíry? Vždyť přece loví nanejvýš drobné ryby. Proto nás netrápí tolik jako třeba kormorán nebo vydra. Fotografie ze severomoravského Jeseníku ale ukazují, že bychom ji rozhodně neměli podceňovat.
Rafinovaná finta britských rybářů: Nepozřete pavoučího kraba? Zkuste radši královského!
Léta lovili britští rybáři pakambalu průsvitnou a kraba pavoučího, a vyváželi je na evropský trh. Všichni byli spokojení. Pak ale přišel brexit, export se omezil a domácí milovníci ryb i korýšů zpozorněli – proč máme jíst něco, co se jmenuje pavoučí krab? V tu chvíli se britští rybáři vytasili s vypečeným řešením.
Neuvěřitelné záběry. Agresivní candát útočí na želvu
Candát je považovaný za plachou a velmi opatrnou rybu. To neznamená, že občas nemůže jednat agresivně a pokousat živočichy, kteří jsou jen o trochu menší než on sám. Toto video vás o tom přesvědčí.
Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Sumec velký
Sumci se v posledních letech sice loví nejčastěji pomocí bójek, a to hlavně na živé rybky. Lov na položenou je však také efektivní. Řadil bych sem i lov na ukotvené podvodní splávky a podobné statické montáže, udržující nástrahu na jednom místě u dna či ve vodním sloupci.
Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Sumeček americký
Tato ryba byla v některých revírech ještě nedávno velmi přemnožená. Dnes ji najdeme jen na některých slepých ramenech velkých řek.
Vzpomínáme na staré časy: Vlčkův vrhací naviják
Nejen lidé, ale i věci mají své osudy a je věčná škoda, že nemohou vyprávět. Pojďme se vracet do minulosti. Třeba do doby, kdy naviják, prut nebo korkový splávek sloužily svému páníčkovi klidně i po celý život.
Losos v anglické slanině s fazolkami
Jednoduchý a chutný recept, který oceníte především v zimě, když potřebujete pod dlouhé procházce doplnit energii.
5 tipů, jak si naplno užít lov na dírkách
Mráz v posledních dnech mnoho z vás vyláká o víkendu na led. Lov na dírkách je zábava i adrenalin, jak si ho užít co nejvíce?
Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Jelec tloušť
Jelec tloušť je ryba, kterou nalezneme téměř ve všech revírech. Můžeme ji lovit všemi rybolovnými technikami, mimo jiné i na položenou.
Lov na dírkách. Podívejte se na záběr obří štiky v přímém přenosu
Také vás zajímá, jak vypadá záběr velké štiky pod ledem? Díky moderní technologii to není problém zjistit. Ve videu uvidíte hned několik záběrů.
Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Okoun říční
Okoun říční se dá lovit mnoha rybolovnými metodami. Mezi nejatraktivnější patří jistě přívlač a muškaření, ale velmi dobře si můžete zachytat také na položenou.
Nečekaně (ne)vděčná řeka
Každý rybář, který kdy chytal na mimopstruhové řece, to dobře zná. Jsou dny, kdy jste rádi za každou malou ulovenou rybku. A také dny, kdy nestíháte nahazovat, jak jsou ryby aktivní.
Novinky z iRybářství na váš e-mail
Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled
Vložením e-mailu souhlasíte s podmíkami ochrany osobních údajů