Články
Rybaření je nekonečná zábava, ale i koníček, při kterém se můžeme stále zlepšovat. Pokud jste u vody rádi nejen fyzicky, ale taky v myšlenkách, vyberte si svůj šálek kávy a pusťte se do čtení!
Tatarák ze sivena
Mnozí z vás určitě znají tatarák z lososa. Kdo se o chov lososů zajímá, ví, že tato ryba rozhodně není známkou kvality a zdraví. Genetické vady, nemoci, očkování, znečišťování moří, to vše s sebou chov lososa nese. Pojďme se tedy podívat na opravdu dobrý a zdravý tatarák!
Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Mník jednovousý
Na lov mníka jednovousého se musíte pořádně obléct. Tuto rybu chytnete totiž převáženě v zimních měsících.
Plněná vejce nivou s kaviárem
Tato luxusní vejce s kaviárem podáváme jako předkrm, počítáme s dvěma půlkami na osobu, popřípadě je podáváme jako chuťovku při slavnostních příležitostech. Pozor, kaviár není pravý z jesetera, takže nezchudnete!
Jak jsem zkusil kvalitu trojháčků na vlastní kůži
Každý rybář ví, jak je kvalitní trojháček užitečný. Někdy je však jeho užitečnost zastíněna zlomyslností, kterou mnozí z vás už dobře znají.
Únor se splávkem (4)
Na závěr našeho miniseriálu se podíváme na led. I na dírkách se totiž dá lovit na plavanou.
Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Cejn velký
Cejn je často opomíjenou rybou. Mnozí rybáři ho nemají rádi, protože se vyskytuje na stejných místech jako kapři. Místo vytoužených kaprů chytají občas rybáři právě cejny. Pravda však je, že velkých cejnů rychle ubývá a úlovek přes půl metru, který byl dříve normální, je dnes vzácností.
Vzpomínáme na staré časy: Korkové splávky RYNA
Nejen lidé, ale i věci mají své osudy a je věčná škoda, že nemohou vyprávět. Pojďme se vracet do doby, kdy naviják, prut nebo korkový splávek sloužily svému páníčkovi klidně i po celý život.
Vytírá se v revírech kapr přirozeně, nebo se musí nasazovat?
Otázka, kterou jste si možná ještě nepoložili. Vytírá se kapr v České republice přirozeně? A pokud ano, jak to, že se nechytají malí kapříci?
Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Úhoř říční
Úhoř říční je bezesporu nejtajuplnější ryba, která v České republice žije. Podoba hada, noční lov nebo začátek i konec života v Sargasovém moři dodávají tomuto druhu až mýtickou auru.
Šonova hodina rybářské vietnamštiny: Da vàng trên tuyết trắng [za-van-čen-tuit-čan] = Žlutá síla na bílém sněhu
Žlutá síla na bílém sněhu – to je název dnešního minipříběhu. 📖 Není to samozřejmě nic rasistického. Všiměte si toho žlutého proutku z tržnice 🎣a všudypřítomný bílý sníh či led a hned to pochopíte 😂
Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Ostroretka stěhovavá
Ostroretku není vůbec jednoduché ulovit. To že ji přimějete k záběru, je jen půl úspěchu, musíte ještě proseknout její tvrdý ret, což bývá velmi obtížné.
Únor se splávkem (3)
Dnes se vydáme na kapry. Na kapry v únoru, nezbláznili jste se, říkáte si? Inu, i v zimě ryby žerou, ale výrazně méně než v teplých měsících.
Únor se splávkem (2)
V únoru je rybolov značně omezený. Ryby žerou jen velmi sporadicky a některé vody jsou pokryté ledem. I přes to se dají ulovit krásné ryby.
Odvolejte ředitele ČIŽP, žádají kvůli Bečvě zastupitelé Valašského Meziříčí
Zastupitelé města Valašské Meziříčí dnes vyzvali ministra životního prostředí Richarda Brabce, aby odvolal Erika Geusse, který zastává funkci ředitele České inspekce životného prostředí.
Novinky z iRybářství na váš e-mail
Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled
Vložením e-mailu souhlasíte s podmíkami ochrany osobních údajů