Pokud jste coby členové Českého rybářského svazu ještě nestačili uhradit členský příspěvek za rok 2020 a bojíte se, že to do konce dubna nestihnete, nezoufejte. Republiková rada se rozhodla termín, do kdy je potřeba tento povinný poplatek uhradit, přesunout z posledního dubnového dne prozatím na neurčito.

Text: Ondřej Cupal, foto: autor

V České republice panuje kvůli Covid-19 stav nouze, zavedena je navíc karanténa. Lidé by se měli vyvarovat veškerého zbytečného pohybu a na veřejnosti se objevovat pouze v nejnutnějších případech. Proto jsou uzavřené i místní organizace, na kterých se členský příspěvek hradí.

S přihlédnutím k těmto událostem předseda ČRS dr. Karel Mach navrhl mimořádné opatření, díky němuž se termín zaplacení členského příspěvku odsouvá. „Rozhodnutí odložit termín pro platbu členských známek je vzhledem k současné situaci nejlepším řešením. V této nelehké době nechceme a nemůžeme riskovat zdraví rybářů a funkcionářů místních organizací tím, že je budeme nutit k návštěvě místní organizace, i pokud by to podmínky stanovené nařízením vlády v nadcházejících týdnech dovolily. Až se situace stabilizuje, Republiková rada samozřejmě toto opatření reviduje,“ konstatoval předseda ČRS dr. Karel Mach.

V této nelehké době nechceme a nemůžeme riskovat zdraví rybářů a funkcionářů místních organizací tím, že je budeme nutit k návštěvě místní organizace

dr. Karel Mach, předseda ČRS

Odložení termínu splnění členských povinností není jediné opatření, které se v souvislosti s koronavirem rybářů týká. Tento týden vydalo Ministerstvo zemědělství nařízení, že po dobu nouzového stavu je možné lovit i s propadlým rybářským lístkem – pokud jeho platnost skončila po 1. březnu 2020 (o znění jsme vás informovali zde). Český rybářský svaz rovněž zastavil konání členských schůzí, rybářských závodů i kroužků pro děti.

„Děkujeme ministerstvu za aktivní přístup a rychlé vydání tohoto stanoviska. Tuto věc jsme s jednatelem ČRS a zástupci státní správy intenzivně řešili a jsme rádi, že se návrh povedlo ve velmi krátké době prosadit do praxe,“ dodal Mach.

1 Komentář

  1. Je fajn, že se daří podobné věci na ministerstvu prosazovat, Svaz má čtvrt milionu členů a je dobře, že má na ministerstvu pozice a vliv. Palec nahoru!

Napsat komentář