Pokud jste si zapomněli prodloužit rybářský lístek a v termínu od 1. března dál vám propadl, nemusíte se bát vyrazit k vodě. Po dobu stavu nouze v České republice, kterou Vláda vyhlásila kvůli koronavirové krizi, můžete chytat ryby i na tento neplatný doklad. Rozhodlo o tom Ministerstvo zemědělství (MZe).

Text: Ondřej Cupal, foto: Zdeněk Drahokoupil

„MZe několik takových případů řešilo s rybářskými organizacemi. Podle vzoru jiných dokumentů, například Ministerstva vnitra (MV), vydalo stanovisko k posuzování prokazování odborné způsobilosti k výkonu rybářského práva a k výkonu práva myslivosti v době nouzového stavu,“ stojí v tiskové zprávě MZe.

„Podle tohoto stanoviska mohou osoby, kterým po 1. březnu skončila platnost rybářského lístku během nouzového stavu prokazovat odbornou způsobilost k výkonu rybářského práva i nadále tímto neplatným dokladem. Příslušné správní orgány, a to včetně rybářské stráže, by neměly přestupky týkající se neplatného rybářského lístku řešit. Týká se to případů, k nimž došlo po 1. březnu 2020 po dobu trvání nouzového stavu.“

Ministerstvo upozorňuje, že doporučení platí pouze po dobu trvání nouzového stavu, v němž zároveň nabádá členy rybářské stráže, aby akceptovali stanovisko Ministerstva vnitra z 20. března, které umožňuje občanům prokazovat se doklady totožnosti, kterým skončila platnost po 1. březnu. Pokud však občan disponuje alespoň jedním platným dokladem (občanský průkaz, cestovní pas či řidičský průkaz), měl by se prokazovat tímto dokladem.

Komentáře (6)

  • Ondřej Cupal Odpovědět

   Dobrý den, Tomáši,

   v takovém případě určitě chytat nemůžete. Pokud jste si nestačil koupit povolenku na rok 2020, můžete zkusit kontaktovat svou místní organizaci. Ovšem pokud Vám odmítnou vyhovět, např. zaslat povolenku poštou po platbě předem na účet, nelze se jim divit. Takovou povinnost totiž nemají.

 1. Dobry den kdyz mam propadly zemsky listek mohu chytat? … rybarsky listek samozrejmne mam koupeny jen ten zemsky listek propadl 13.3 ..

  • Dobrý den Jiří. Nevím, co přesně myslíte zemským lístkem. Mohl byste to prosím specifikovat. Pokud máte aktuální povolenku k lovu a rybářský lístek ( i propadlý), na ryby jít můžete.

 2. Zdravím,chci se zeptat když mi v březnu propadl rybářský listek,mohu chytat dál? Povolenku a známku mám platnou. Potřebuju odjet na vykend a už ho nestihnu na magistrátu koupit. Děkuji za odpověď.

Napsat komentář