V úterý 24. listopadu došlo k dalšímu úniku neznámé látky do Bečvy. Velitel hasičského sboru nedoporučuje jakýkoli kontakt s vodou, koupání domácích mazlíčků ani odebírání vody z řeky.

Text: redakce, foto: Pixabay

K úniku došlo opět v oblasti místní části Juřinka. Na místě zasahují hasiči, kteří zde také odebírají vzorky pro následné analýzy.

K úniku došlo na pravém břehu z odpadní výpusti, která vede k bývalému areálu Tesla Rožnov pod Radhoštěm, uvedl sever valasskemezirici.cz.

O události už byla informována Policie ČR a správce toku Povodí Moravy. s. p.

Hospodář místní organizace Valašské Meziříčí Tomáš Krutil nedávno informoval jednatele Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Ing. Rostislava Trybučka, že k únikům neznámých látek, které způsobují na hladině pěnu, dochází na Bečvě poměrně často.

„Nyní se jedná o obdobnou situaci jako před asi třemi týdny, kdy nakonec rozbory ukázaly nadlimitní množství niklu,“ uvedl pro iDNES.cz starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek

Kromě otravy kyanidem (20. 9.), o které ví i široká veřejnost, se do Bečvy dostal 30. 10. také karcinogenní nikl. Ten sice není pro člověka primárně nebezpečný, ale patří mezi karcinogeny a vyvolává kožní alergické reakce.

O dalším vývoji vás budeme informovat.