Rybolov na moři je značně nebezpečnější než na sladkých vodách. Jsou tu silné proudu, vysoké vlny, rychle se měnící počasí a žraloci!

Text: David Štrunc, video: Mr. Markus

Markus by o zážitku se žralokem mohl vyprávět! Vyrazil na své oblíbené místo lovit halibuty. Ti však ten den nebrali. Při přejezdu na další místo mu cosi bouchlo do kajaku (ve videu od času 1:03).

Zprvu tomu nevěnoval pozornost, protože ve vodě nic neviděl. Za chvíli se to však opakovalo a tentokrát uviděl žraloka kladivouna, který mu kousal do kajaku.

Nikde v okolí nebyla žádná loď, která by ho zachránila a on věděl, že si musí poradit sám. Jedinou nadějí bylo dostat se na pevninu. Cestou musel odrážet neustálé útoky žraloka.

Markus si uvědomoval, že největší nebezpečí mu hrozí ve chvíli, kdy by ho žralok srazil do vody. „Asi by zkusil, jestli jsem k jídlu a kousl by do mě,“ popisuje na svém youtube kanále. Kousnutí by pro Markuse bylo smrtelné, lovil daleko od civilizace a cestou by pravděpodobně vykrvácel.

Jeho boj o život nakonec skončil šťastným přistáním na pláži. „Ty jo! Právě jsem odrazil útok žraloka. Jaký byl váš den?“ ptal se Markus ve videu, když z něj opadlo největší rozčílení.

„Oceán je divoké místo, kde se mohou stát divoké věci. Je to riziko, které musíte přijmout před tím, než vstoupíme do vody, “ píše Markus na svém kanále a dodává, že ho tento incident nepřiměje se na místo nevrátit. Už teď prý plánuje další výpravu.