V pondělí 24. května se rybářská stráž na Nechranické přehradě opět přesvědčila o tom, že se mezi slušnými rybáři občas najde individuum, které si označení rybář rozhodně nezaslouží. Stejně jako povolenku a rybářský lístek.

text: Marek Kožušník

„Rybářská stráž našla candáta přivázaného za ocas k pařezu, aspoň že byl ve vodě,“ řekl pro iRybářství mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský. Candáta objevili při vysazování 30 000 kusů rychlené štiky do přehrady z produkce rybochovného zařízení v Chabařovicích. Ryba byla samozřejmě puštěna na svobodu.

Díky rybářské stráži má tento příběh dobrý konec. Alespoň pro candáta. Foto: RS z ÚN Nechranice

Poblíž nálezu candáta bivakoval rybář, který samozřejmě o ničem nevěděl. „Bivakoval tam dva dny a byly kolem něj nalezeny i ústřižky vlasce stejné barvy, jakou byl candát k pařezu přivázán. Jak mu to ale prokázat, když nebyl chycen při činu? Jednalo se o mladého kapraře z MO mimo Severočeský územní svaz,“ dodává pro iRybářství Jan Skalský.

„Vyzýváme všechny slušné rybáře, aby v případě zaznamenání porušování rybářského řádu neprodleně kontaktovali rybářskou stráž nebo policii. Podobní pytláci okrádají nás všechny!“ vyzývá Severočeský územní svaz na své facebookové stránce.

1 Komentář

  1. Nic hezkého. Ale nebylo by smysluplnější zabývat se spíš nedávnou likvidací jiker vytřených ryb na ÚN Orlík ke které došlo snížením hladiny jen pár dní před vykulením plůdku? Opravdu to bylo nevyhnutelné? Konzultujte to někdo z RS nebo spíš MŽP s povodím? Nebo snad to nikoho nezajímá, protože z toho nekouká okamžitý zisk a zasažené druhy nedorůstají velikostí kaprů a sumců, což jsou, jak se zdá, téměř jediné ryby které tzv. sportovce zajímají?

Napsat komentář