V pondělí 24. května se rybářská stráž na Nechranické přehradě opět přesvědčila o tom, že se mezi slušnými rybáři občas najde individuum, které si označení rybář rozhodně nezaslouží. Stejně jako povolenku a rybářský lístek.

text: Marek Kožušník

„Rybářská stráž našla candáta přivázaného za ocas k pařezu, aspoň že byl ve vodě,“ řekl pro iRybářství mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský. Candáta objevili při vysazování 30 000 kusů rychlené štiky do přehrady z produkce rybochovného zařízení v Chabařovicích. Ryba byla samozřejmě puštěna na svobodu.

Díky rybářské stráži má tento příběh dobrý konec. Alespoň pro candáta. Foto: RS z ÚN Nechranice

Poblíž nálezu candáta bivakoval rybář, který samozřejmě o ničem nevěděl. „Bivakoval tam dva dny a byly kolem něj nalezeny i ústřižky vlasce stejné barvy, jakou byl candát k pařezu přivázán. Jak mu to ale prokázat, když nebyl chycen při činu? Jednalo se o mladého kapraře z MO mimo Severočeský územní svaz,“ dodává pro iRybářství Jan Skalský.

„Vyzýváme všechny slušné rybáře, aby v případě zaznamenání porušování rybářského řádu neprodleně kontaktovali rybářskou stráž nebo policii. Podobní pytláci okrádají nás všechny!“ vyzývá Severočeský územní svaz na své facebookové stránce.