Na začátku května proběhne na Pískové Lhotě devadesátihodinový charitativní kaprařský závod na pomoc třináctiletým dvojčatům Johance a Elišce. Přijďte si zazávodit, a navíc pomoci dobré věci.

text: Jaroslava Nassová

Organizátorem závodu, který proběhne za podpory Středočeského územního svazu od 4. do 8. května 2022, je Radek Zach.

rybářské závody

Jde o týmový závod o poháry a čest. Závod, který může pomoci dvěma slečnám, s kterými se život opravdu nemazlí. Jednovaječná dvojčata trpí svalovou dystrofií, což je ochabování svalů: začíná to svaly končetin, poté srdce a následně i dýchací svalstvo.

Maminka Michaela se o holky stará od jejich sedmi let, kdy se nemoc projevila, bez pomoci státem hrazeného koordinátora. Dělá, co může a je to znát.

dvojčata
foto: Jaroslava Nassová

Mentální postižení, které holky k dystrofii mají, se u každé projevuje jinak. Eliška je pozitivní a veselá, ale Johanka, která je na tom mentálně lépe, si vše plně uvědomuje. Maminka Míša jede v režimu 24/7, což je velmi náročné a vyčerpávající.

Finanční výtěžek ze závodu může Johance a Elišce alespoň trochu pomoci.

dvojčata
foto: Jaroslava Nassová

Spojte příjemné s užitečným. Všichni, kdo máte rádi rybařinu a zároveň chcete pomoci, přihlaste se. Závod je v režimu chyť a pusť. Je určen pro 24 týmů. Cena startovného je 6 000 Kč za tým. Registrace končí 30. března. Veškeré informace a propozice k závodu vám rád poskytne Radek Zach na tel: 777 277 533.

Jako rybáři máme možnost pomoci, tak pojďme do toho a zkusme aspoň částečně ulehčit těžký osud dvojčat Elišky a Johanky.