Policisté ze Světlé nad Sázavou a Ledče nad Sázavou v pátek kontrolovali dodržování přísných pravidel u vodní nádrže Švihov na řece Želivce. Nesmí se tam koupat ani rybařit, v okolí nádrže platí zákaz vstupu. Jak obstáli rybáři?

text: Marek Kožušník

Vodní nádrž Švihov je zásobárnou pitné vody a leží v prvním ochranném pásmu. Protože je značně rozlehlá a na mnoha místech těžko přístupná, vyrazili policisté i na vodní hladinu. „Byli vybaveni plavidlem Pioner Multi a dále motorovým člunem Ryds,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Jak dále dodala, kontrola se tentokrát obešla bez pokut. „Nezjistili jsme žádné porušení zákazu,“ potvrdila Kroutilová.

foto: Policie ČR

Kontroly v této oblasti policisté provádějí namátkově. „Zejména však v letních měsících, kdy je větší riziko porušování zákazu vstupu do lokality,“ dodala Kroutilová s tím, že hříšníkům případně hrozí pokuta nebo správní řízení.

„Od začátku letošního roku jsme nezaevidovali případ neoprávněného rybolovu v lokalitě pásma hygienické ochrany vodní nádrže Švihov. Taktéž v roce 2020 policisté v této lokalitě neřešili přestupkové jednání v souvislosti s neoprávněným rybolovem,“ doplnila pro iRybářství policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Děkujeme za všechny slušné rybáře.