Pro někoho umění, pro jiného štěstí začátečníka. Ať tak či onak, takovou štiku se podaří ulovit opravdu jen výjimečně!

Text: David Štrunc, foto: Kateřina Hokešová

Mladý Jaroušek se sestrou a tatínkem se to dopoledne rozhodli projet po Ohři na lodi. Cestou sesbírali po keřích řadu nástrah, které tam utrhali ostatní rybáři. Mezi nástrahami byla i gumová žlutozelená rybka.

Po návratu to dětem nedalo a vyrazily na řeku nalezené nástrahy vyzkoušet. Po chvíli jim zabrala obrovská ryba, která prudkým výpadem zničila naviják.

„Když přiběhli a líčili mi, jak velkou rybu měli na prutu, brala jsem to s rezervou a myslela jsem si něco o rybářích,“ přiznala se maminka obou dětí.

Sourozenci však jen popadli nový naviják a se slovy „Budeme u vody, dokud ji nechytneme,“ opět vyrazili k vodě.

Nastražili již zmíněnou gumovou rybku a začali nahazovat. Do noci však čekat nemuseli, štika nástrahu popadla hned na druhý nához.

Začal urputný souboj, který trval dvacet minut. Nedaleko byli naštěstí dospělí rybáři, kteří dětem pomohli rybu podebrat. Štik měřila 117 cm a vážila úctyhodných 12 kg!

Jarouškovi moc gratulujeme a přejeme, aby podobných ryb ulovil ještě spoustu!

Komentáře (16)

  • Nejsem zastáncem masaření, ale chytání s rozumem. Rybář musí být hospodář, něco musí občas z vody ven. Podívejte se jak je to dnes na Labi, plno sumců, protože se s nimi každý vyfotí a šup zpátky. Ostatní menší druhy ryb nemají šanci…

  • Ahoj moc ti gratuluji k úlovku nádherná štika jen tak dál a přeji ti hodně dalších krásných úlovku. Odpovědět

   Ahoj moc ti gratuluji k úlovku nádherná štika jen tak dál a hodně štěstí v rybarině.

  • Co tak nadherna ryba dela na dlazbe? Vis kolik let ji musi bejt vis jak dlouho to trva nez takhle vyroste? Totalne tohle odsuzuju celej nas rybarskej rad je postavenej na hlavu takhle si tu uz nikdy poradne nezachytame tak gratuluju!!!!

    • Gratuluji ke krásné rybě.
     Ale souhlasím měli by dat max 60cm pro masare.
     Taková rybka mohla dělat parádu ještě dlouhá léta.
     Je to smutné ale realita běžná masarina.
     Je to smutný.

     • Ahoj gratuluji….a lidi co sem píšete jak se to dělat nemá….tak proto něco dělejte…zajímalo by mě kolik z vás chodí na brigády nebo je radši zaplatí…a kolik z vás ty ryby všechny pouští atd…zamette si před vlastním prahem….a mimo jiné takovej kluk bude rybář už na vždy…a co to tak lustruju tak většinou z vás čiší pouze zavist….zdar

   • Co to tady meleš? To jako chceš říct, že když tam ta štika byla, tak jsi si pořádně zachytal? Nehledě na to, kolik toho taková štika denně spořádá…. Nezáviď jiným úspěch.

 1. Jestli pustí nebo ne je právo každého rybáře. To že ji vzali umožnili zase menším dorůst. Za toho stláská.

  • Je to jeho první kapitál í úlovek, nedivím se že si ji vzal domů, v jeho letech by to udělalo 90procent kluků.

 2. Takových chudáků co kritizují,že si někdo nechal 117 cm štiku,tak těch tu opravdu máme,opravdu hodně.Doufám,že si ji vychutnají a hlavu vypreparovat,ne ten závistiví debil,ale šťastný lovec

  • Nádherný úlovek…a mimochodem proč ji nevzit, já chytám pouze pstruhy a štiky (přívlac) co vytáhnu pouštím…s tím že 90%rybářů tohle neudělá…ale je to všechno v nasi reži… Z 10 případů 2 pustí, ale 8 bere…az se tahle statistika obrátí…bude v našich tocích ryb dostatek…kluci za mě palec nahoru….životní úlovek…GRATULKA

   • Jsem starší ročník a pamatuji si, jak jsme jako mládež obdivovali staré rybáře s vypreparovaný mi hlavami svých trofejních úlovků. Dřív to nikdo nebral jako něco špatného si takovou rybu vzít.
    Dnes aby se rybář bál vzít rybu , aby nedostal “ od Chyťapusťáků“ přes papulu. Nejsem masař, velké ryby pouštím, ale tomu klučíkovi takový úlovek přeji a věřím že v dospělosti spousty úlovků vrátí vodě zpět

   • Ono pustit štiku na pstruhove vodě,bylo nebo je zavažny přestupek proti rybařskemu řadu!!!Tak to bylo za meho mladi,nevim zda to už změnili??!

Napsat komentář