Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, říká známé české pořekadlo. Muž známý jako Django o tom ví své. Při plavbě na lodi potkal velrybí mládě zamotané do sítě na žraloky, osvobodil ho a stal se pro lidi hrdinou. Úředníci z oblasti rybolovu mu však chtěli dát vysokou pokutu za manipulaci se sítěmi.

Text: David Štrunc, foto: repro www.news.com.au

Celý incident se odehrál v úterý u Austrálie v oblasti Queensland. Django byl oslavován jako hrdina za to, že pomohl mladé velrybě ze sítě a tím jí s největší pravděpodobností zachránil život.

O chvályhodný čin se začala zajímat také místní média a tím se zpráva dostala až k místním úředníkům z oblasti rybolovu, kteří nadšení ostatních lidí nesdíleli. Naopak, za neoprávněnou manipulaci se sítěmi mu chtěli udělit pokutu 27 tisíc australských dolarů (přes 670 tisíc Kč).

Tato hrozba ale odstartovala obrovskou vlnu solidarity a během necelých 24 hodin se vybralo 15 tisíc dolarů (asi 370 tisíc Kč) na zaplacení pokuty.

Peníze naštěstí nebyly třeba. Django totiž vyvázl pouze s napomenutím.

Otázka zněla, na co použít tak vysokou částku, kterou už mu lidé poslali. Místní hrdina je nakonec daroval je místní organizaci Sea Shepherd Australia, která se stará o ochranu a zachování oceánů a mořského života. Každému, kdo přispěl a nesouhlasil s tímto převodem, byly peníze vráceny. Takových lidí však bylo minimum.

Napsat komentář