Mnoho rybářů má lov kaprů spojený s používáním velkých boilie. „Čím větší koule, tím větší kapr,“ napadne nejednoho rybáře. Nám se však v závodě osvědčil pravý opak. Všechny kapry, včetně největšího kapra závodu, jsme ulovili na 18mm nástrahu.

Text: Patrik Chruňák  a Petra Janyšková, foto: autoři

V teamu CHRUNAK&TAUBE (Patrik Chruňák a David Taube) se září a začátek října nesl ve znamení příprav na podzimní Czech – Boilies carp cup 2019.

Před námi bylo několik stovek kilometrů autem naloženým nepostradatelnou kaprařskou výbavou doslova po strop . Vzdálenost nás nutila vyrazit o den dříve a  první noc přečkat v bivaku.

Po příjezdu jsme ihned vyrazili k vodě. Byli jsme zde úplně poprvé a plní očekávání. Před námi se rozprostírala nádherná vodní plocha, místy obehnaná rákosem, taková, na jakou jsme z našich výprav za svobodou zvyklí.

Větrné ráno

David, jenž mívá šťastnější ruku, šel vylosovat sektor. Peg 29, místo úplně na druhé straně, než jsme si po příjezdu představovali. Nevadí, přesunujeme se na lovná místa.

To místo bylo dokonalé. Zleva zátoka s rákosem, vpravo zkušený tým Ci5 Fishing. Vítr foukal přímo do zátoky. Nad tím, jestli tu jsou přítomné ryby, jsme nemuseli dlouho dumat. Hned od začátku skákaly všude kolem nás.

Samozřejmě jsme měli plán, jak budeme v první fázi závodu postupovat. Nejdříve jsme chtěli najít ryby, abychom nekrmili zbytečně tam, kde nejsou.

Výskok větší ryby prozradil polohu cíle v sektoru a první montáž letěla na své místo

Ostatní týmy zvolily jinou strategii. Hrnuly do vody krmení, div ne pod parou. My vsadili pouze na vysokou atraktivitu nástrah. David použil koncovou montáž s plovoucím boilie na Ronnie RIGu a Patrik navázal kombinovaný návazec s koncovkou D-RIG osazenou neutrálně vyváženým boilie. Výskok větší ryby prozradil polohu cíle v sektoru a první montáž letěla na své místo.

První ryba zabrala půl hodiny po začátku závodu! Ještě než jsme rybu pustili, už se rozječela brzda u dalšího navijáku. Oba kapři spadali do váhové kategorie bodovaných ryb.

Velký kapr nás posouvá do čela závodu

Nastávající noc se nesla v podobném duchu. Kapři brali jeden za druhým. Chytali jsme pouze na malé nástrahy o průměru do osmnácti milimetrů. Nad ránem jsme ulovili největší rybu závodu. Lysec váží 14,16 kg nás posunul do čela bodovací tabulky!

Další dny se u ostatních týmů začaly v podložkách objevovat také parádní kapři a nám štěstí již tolik nepřálo. Náskok se pomalu zmenšoval. Poslední ryba z našeho sektoru přišla 20 minut před ukončením závodu. Opět to byl krásný lysec, který vážil lehce přes 10 kilo.

Výstřel oznámil konec. Stáhli jsme udice a pustili se do balení a příprav na nekonečnou cestu napříč republikou.

Nejprve ale vyhlášení výsledků. Vybojovali jsme první místo v týmech a lysec z prvního rána vyhrál cenu za největší rybu závodu.

Hlavní roli v úspěchu hrála pozice, poté snaha o zdolání jakékoli ryby plující okolo našich montáží. A na onu nejmenší nástrahu přišla také největší ryba závodu, lysec 14,16 kg!

Petrův zdar!

Napsat komentář