České reprezentanty na 22. mistrovství světa v lovu kaprů FIPSed na maďarské přehradě Deseda čekala první závodní noc. Snažili se udržet páté průběžné místo, nakonec klesli, ale stále se drží v Top 10. Některé týmy si pomáhaly hody až za hranici 160 metrů. Z místa informuje pro iRybářství.cz Miroslav Poupa, kapitán českého týmu.

text: Miroslav Poupa

„Noc byla plná očekávání, u toho však i ve většině případů i zůstalo. Jedinou výjimkou byli kluci na A10 (Oldřich Svoboda, Jindřich Týč – tým č. 3), kde se jim podařilo vydolovat solidního kapra 6,8 kg.

Po ranním sčítání nás jímal lehký optimizmus – naše vlaječka byla hned vedle pátého místa. Super výsledek po první noci! Ranní mítink kapitánů byl opět plný zbytečného dohadování. Měl jsem pocit, že některé týmy si vůbec nepřečetly pravidla soutěže. Zbytečné dohadování a plýtvání časem.

noční rybaření
foto: archiv Miroslava Poupy

Přes den už se nám tolik nedařilo – sice jsme několik málo ryb připsali, ale ne dost na to, abychom obhájili ranní pozici a klesli jsme v pořadí. Pozitivní zprávou je skutečnost, že bodovanou rybu chytil i náš tým na B16 (Pavel Hanuš, Richard Barát – tým č. 2).

Přes den tu panovalo aprílové počasí, a dokonce se o nás otřela i bouřka. Některé favorizované týmy jako např. Chorvatsko, Srbsko nebo Ukrajina přistoupily k taktickému střídání a do hry povolaly extrémně daleké házeče. Viděl jsem tu mnoho hodů za hranici 160 metrů, což je opravdu „masakr“.

kapr
foto: archiv Miroslava Poupy

Máme před sebou další noc, během které je rozhodně o co hrát, neboť rozdíly mezi jednotlivými týmy jsou naprosto minimální. Dnešní den končíme na 9. místě, ale to se určitě změní!“