Na každé výpravě nástrahy nevyvážím, to dá rozum. Někdy je lepší nahazování. Zvláště při krátkých návštěvách, kdy s sebou člun nemám. Ale mohu ho tam mít, jenže si své lovné místo nechci rozplašit. V takových situacích nástrahy raději nahazuji a na vnadění použiji krmnou raketu. Foto: Miroslav Fečko
PraxeVývoj rybářského náčiní pokročil ve všech oblastech. Na jedné straně se neustále střetáváme s úplně novými produkty, na straně druhé s těmi inovovanými. Stejně je tomu i v případě krmných raket. Ty už dnes vyrábí velké množství výrobců, přičemž se jednotlivé rakety liší barvou, provedením, použitým materiálem, technikou zpracování nebo samotným technickým řešením.
text: Miroslav Fečko
I přes účinnost používání těchto pomocníků mezi rybáři stále panuje jakási obava z jejich využití. Někdy za to může i nesprávná interpretace. Mnozí kolegové za krmnou raketou, která stojí v průměru 250–500 Kč, vidí další vybavení, které se jim nabízí ke koupi.
Nabízí se i spodové udice, speciální spodové šňůry na nahazování, navijáky s rychlým převodem. Pak si člověk snadno začne myslet, že když všechny tyto součásti nevlastní, použití krmných raket je zbytečné. V následujících řádcích se vám budu snažit ukázat pravý opak, a to, že krmné rakety jsou skvělým pomocníkem úplně pro každého. Pro kapraře – specialisty, pro krmítkáře, pro studenty i důchodce.
Krmné rakety mají mnoho pozitiv a pro každého rybáře mohou představovat užitečného pomocníka. Speciální výbavu na ně mít nemusíte. Zakrmit s nimi můžete i s klasickou náhradní udicí – na několik desítek metrů, bezpečně a lehounce. Kdo ale bude chtít dosahovat větší vzdálenosti, ten tomu samozřejmě musí výbavu přizpůsobit.
Najděte si vlastní styl. Pořiďte si raketu, která vám bude vyhovovat. Zvolte si udici a celou sestavu podle vzdálenosti, na kterou chcete nahazovat. Vymyslete si vlastní a speciální krmení do rakety a uvidíte, že se nakonec výsledek dostaví.
Diskuze k článku (0)