Dne 25. října jsme jako první informovali o zpackaném zarybňování na přehradě Dalešice, při kterém uhynuly stovky candátů. Pobočný spolek Třebíč, který se o tento revír stará, řešil nešťastnou situaci na včerejším mimořádném zasedání.

text: Marek Kožušník

Redakce iRybářství má k dispozici usnesení z tohoto mimořádného zasedání výboru pobočného spolku a kontrolní a revizní komise. Jak byla vyčíslena vzniklá škoda na uhynulém candátovi? Jak se bude řešit způsob její úhrady? Kdo je viníkem?

„Dne 22. 10. 2022 byla do revíru 461 056 JIHLAVA 7-8 společně s kaprem obecným vysazena i přidušená násada candáta obecného kategorie Ca1 v množství cca 6500 ks,“ uvádí se v usnesení, pod kterým je podepsán předseda Pobočného spolku Třebíč Jiří Kuba a předseda kontrolní a revizní komise Pobočného spolku Třebíč Jiří Krčál.

„Celá tato velice nepříjemná událost byla způsobena zejména vlivem špatné komunikace pracovníků společnosti zajišťující přepravu ryb a selháním lidského faktoru,“ vysvětluje se v usnesení.

Škoda byla podle usnesení vyčíslena na částku 9240 Kč včetně DPH dle platného Ceníku ryb MRS, z. s. Brno pro rok 2022. Celá výše uvedení částka bude na těchto zaměstnancích vymáhána formou srážek ze mzdy dle zákoníku práce i přesto, že minimálně 1/3 candátů přežila a odplavala.

Dále byla dle usnesení přijata taková organizační i technická opatření, aby k těmto událostem již nedocházelo.“