před 11 hod

Závody organizované MO Kladruby vyhrál předseda SÚS Dušan Hýbner

strunc 26. srpna 2020 0 komentářů

ČRS a MRS

Místní organizace Kladruby, která je mimo jiné známá velkou podporou handicapovaných rybářů, uspořádala 24hodinový závod. Absolutním vítězem celého utkání se stal předseda SÚS Dušan Hýbner.

Text: Tomáš Kučera a Jan Porhansl, foto: autoři

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby,

máme za sebou vrcholný závod letošní sezony, ve které jsme byli z důvodu pandemie ochuzeni o mistrovství republiky i mistrovství světa. Veškerou energii jsme tak mohli věnovat osmému ročníku 24hodinového závodu, pořádaného kladrubskou organizací sdružující handicapované rybáře z celé České republiky.

Rybář v dešti

Závodního maratonu, konaného ve dnech 14. až 15. srpna 2020, se na nádrži Záhorská aktivně účastnilo šestadvacet vytrvalců ze všech koutů republiky. Z důvodu náročnosti celého klání a následné dopravy účastníků do svých domovů byl závod o dvě hodiny zkrácen a byla upravena zahajovací a závěrečná hodina závodu.

Počet závodníků byl poznamenán neblahou páteční předpovědí počasí. Byly avizovány prudké deště. K nevíře se předpovědi vyplnily a začátek závodu byl na srážky vydatný. Zbytek závodu, byl však nejen co se počasí týče, komfortní.

V pátečních odpoledních hodinách se k nádrži Záhorská začali sjíždět závodníci a jejich doprovody. Následovala prezentace a losování lovných míst. Úderem 18. hodiny, po zakrmení, začal samotný vytrvalostní závod.

rybáři ve stanu

Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. Na základě zpřísnění pravidel závodu, kdy byla ryba do 30 cm hodnocena pouze třemi body, se většina závodníků uchýlila k lovu ryb „větších“.

V úlovcích tentokráte dominoval kapr a amur, kterých se ulovilo přes sto padesát kusů. Největší 70ticentimetrovou rybu ulovil Hanuš Škubal. Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě! V sobotu v 16 hodin byl závod ukončen a mohlo dojít k sečtení a vyhodnocení všech úlovků a následnému vyhlášení výsledků.

Handicapovaný rybář

Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, kterou se opět stala Gabriela Tauberová. Celková délka nachytaných ryb byla 1198 cm a tímto výkonem se umístila na celkovém 3. místě!

rybářské závody

První místo v kategorii handicap vybojovala naše výše zmiňovaná stálice Gábina Tauberová a pokořila tím veškeré mužské zástupce handicapovaných. Na druhém místě se umístil Filip Řabek (1167 cm), který po dvouletých zdravotních potížích, kdy téměř nerybařil, dokázal svůj neskutečný cit pro rybařinu a všem udělal svým výkonem nesmírnou radost. Bronz vybojoval reprezentant v plavané Jan Seidl, který vzhledem ke zdravotní indispozici ze závodu předčasně odstoupil.

poháry

Kategorii bez handicapu a celkovým vítězem závodu se stal předseda Středočeského územního Dušan Hýbner, který nachytal přes dvacet čtyři metrů ryby v počtu 94 chycených ryb. Druhé místo získal náš další velký kamarád Jaroslav Havel s 39 úlovky a celkovou délkou 1287 cm, který s celou svou rodinou naši organizaci bezmezně podporuje. Bronz získala výše zmiňované Gábina Tauberová.

Dušan Hýbner

Užijte si zbytek léta, přejeme vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání, na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská, které proběhnou o zářijovém či říjnovém víkendu, když covid a vláda dá…