Podle množství fotografií úlovků, které nám mladí rybáři posílají do redakce, je jasné, že se o budoucnost české rybařiny rozhodně bát nemusíme. Nabízíme krátkou ochutnávku, o ostatních dětských rybářích a jejich úlovcích si můžete přečíst v novém čísle časopisu Rybářství, které se v nejbližších dnech objeví na pultech.

text: redakce

Zuzana Šindelková (11 let):

„Můj první rybářský rok začal nadšením z povolenky a rybářského lístku. Každý den jsme byli na rybách. Čekání na první úlovek po pár dnech skončilo. Tahala jsem svého prvního kapra o délce 48 cm a jako správná rybářka jsem ho pustila. Myslela jsem si, že to pak bude brát, ale opak byl pravdou. Tolik marných pokusů a nic! A tak jsem si dala s chytáním na chvíli pauzu. Po nějaké době jsem se zase rozhodla jít na ryby a udělala jsem dobře.  Ulovila jsem dva kapry.

kapr obecný
foto: Zuzana Šindelková

Po mých začátečnických úspěších jsem chtěla zkusit chytit něco jiného, tak jsme s taťkou zašli na úhoře. Bylo to super, moji první úhoři měřili 70 a 69 cm a pak jsem chytila ještě další menší, které jsem pustila.

úhoř
foto: Zuzana Šindelková

Léto končilo a my se vydali na kapry. Nahodila jsem a čekala. Až po dlouhé době přišel záběr, myslela jsem, že už tam ryba není, ale u břehu začala bojovat. Byl to amur dlouhý 55 cm. Po takovém boji jsem ho jako správný sportovní lovec pustila (ryby fakt nejím).

amur bílý
foto: Zuzana Šindelková

Potom jsem ještě chytla pár kaprů a cejnů. Začala zima a už se mi opravdu na ryby nechtělo. I po tolika záběrech mě pořád nejvíce baví chytat oukleje a plotice. Rok 2020 byl super, na začínající rybářku se mi podařilo ulovit celkem dost ryb.“

Tadeáš Šindelek (7 let):

„Jmenuji se Tadeáš a chytám ryby první rok. Strávil jsem hodně času na rybách. Tohle je část mých úlovků: kapři, úhoři, 2 candáti, 4 štiky a jedna rukavice.

Povím vám o mé vánoční štice. Blížily se Vánoce a já s taťkou rybařili na přívlač. Byli jsme tam chvíli a mně přišel záběr. Byla to štika. Bojovala hodně, ale nakonec se vypla. Byl jsem z toho smutný. Ale štěstí se na mě usmálo a chytil jsem další dvě pěkné štiky.“

Podobným úlovkům se v časopise Rybářství pravidelně věnujeme v rubrice DĚTI A MLÁDEŽ. Pokud nám na e-mail predplatne@rybar-sro.cz zašlete fotky svých úlovků a příběhy, jak jste je chytli, po zveřejnění od nás navíc dostanete rybářský dárek.

Nové číslo časopisu Rybářství je v prodeji od začátku září.

Objednat si ho od 1. září můžete také v našem e-shopu.

Pokud ještě nemáte předplatné časopisu Rybářství, můžete si ho zařídit zde.