Text: Hana Svatušková
Začněme však od začátku. Taková výprava se většinou plánuje nejméně půl roku dopředu. To znamená půlroční natěšení, sny o velkých rybách, o nevázaném a pohodovém životě u vody bez manželek a bez konvencí.
Takové plánování zahrnuje různé srazy s kamarády, kteří na výpravu jedou – musí se přece všechno řádně dohodnout a naplánovat. Nejlépe někde v hospůdce u piva. A telefonáty nestačí. Už tato fáze je pro pány velmi příjemná. Ono to přece jenom zní lépe, když chlap řekne: „Jdeme plánovat naši rybářskou výpravu.“ A ne, že jde na pivo nebo do hospody. Raději ani nechci slyšet, co všechno se v hospůdce odehrává a co všechno pánové plánují.
Takže se plánuje, upřesňuje se místo, kam pojedou… A čím více se termín výpravy blíží, tím větší vládne natěšení. Nakupují se zásoby, nástrahy, krmení, ženy smaží řízky a pečou maso, aby jejich drahé polovičky nezahynuly hladem. Když to ale vezmu z druhé stránky, tak nejedou na konec světa. A v každé vesnici je dnes obchod. No budiž, ponechme jim tu jejich jistotu a pocit, že je o ně dobře postaráno.
Důležitá je jen rybářská výbava
A přichází předvečer dne D. Všechno je potřeba ještě jednou zkontrolovat. Prohlíží se hlavně rybářská výbava. Ostatní věci nejsou v tuto chvíli až tak důležité. Stejně je téměř pravidlem, že chlapi pokaždé na něco zapomenou. Většinou je to něco z osobních věcí nebo toaletních potřeb. Pozdě večer se ještě upřesňuje telefonicky čas odjezdu.
Ráno bývá také úsměvné a zajímavé. Haldy věcí (všechny jsou potřebné) je třeba přemístit do auta. A pokud jedou jedním autem dva členové výpravy, tak musí přijít kompromis. Něco musí zůstat doma. Šup s tím do předsíně, kdo by se s tím při odjezdu uklízel…
Takže krásnou výpravu, pánové. A užijte si to! My, manželky, si od vás taky odpočineme. Nebudeme muset prát, žehlit a vařit, zbude nám čas na kámošky. I proto jsou rybářské výpravy tak oblíbené – a nejen u mužů.
Diskuze k článku (0)