Martin Slánský vyrazil původně přívlačí lovit sumce. Celý den se mu však nedařilo a ryby jako by ve vodě snad ani nebyly. Když konečně přišel záběr, nestačil se divit! Na prutu měl lososa!

Text: David Štrunc, foto: Martin Slánký

Martin je obyčejný rybář jako většina z nás. Rád chytá na feeder a vláčí.

„V poslední době jsem na sociálních sítích viděl hodně úlovků sumců i teď v zimě a tak jsme se s kamarádem rozhodli, že zkusíme také nějakého ulovit,“ popsal pro iRybářství.cz šťastný rybář.

Sumci v ten prosincový den bohužel nebrali a proto se dvojici rybářů nepodařilo udělat ani jeden záběr. „Zkoušeli jsme velké gumy, rotačky i wobblery, ale nepřišlo ani jedno klepnutí,“ upřesnil Slánský.

Den se pomalu vlekl a těžké nástrahy si vybíraly svou daň v podobě vázek. Slánský utrhl celkem pět nástrah a pomalu s kamarádem začali uvažovat nad odchodem domů.

V tu chvíli došli k ústí Kamenice. Několik hodů a pak to přišel záběr!

„Ryba se chovala úplně jinak než naši běžní dravci. Bojovala trhavě a vůbec se jí nechtělo na hladinu. Měla obrovskou sílu! Když jsem ji po několika minutách konečně dostal k hladině, začala skákat,“ vylíčil šťastný rybář.

Losos mu zabral na modrobílé kopyto dlouhé pouhých 7,5 cm. Při lovu používal vlasec o průměru 0,20 mm s koncovým návazcem ze šňůry.

Celý souboj nakonec netrval příliš dlouho. Do deseti minut byla ryba na břehu. Několik rychlých fotek a už mohla opět volně plavat.

Losos měřil 67 cm, ale kolik vážil, rybáři nezjistili . „Váhu s sebou při vláčce bohužel nenosíme. Přijde nám to zbytečné, když ryby pouštíme,“ doplnil Slánský.