Vskutku netradiční metodu rybolovu zvolil pytlák na Stodůleckém rybníku v Praze 13. Na testovací tyčinku ovšem nechytil nic, naopak jeho chytili strážníci.

text: Marek Kožušník

U Stodůleckého rybníka zkouší své štěstí pytláci poměrně často. Městská policie o tom ví, a proto rybník pravidelně kontroluje. Byli zde i v pátek 21. května po 22. hodině. Okolní vzrostlý porost pytlákům poskytuje tmavý úkryt, proto strážníci použili noktovizor. Díky němu zřetelně viděli muže ukrytého v křoví, který zrovna nahazoval nástrahu.

Při prvním kontaktu se pokusil dál ukrývat, po výzvě strážníků se lekl a úkryt opustil. Za své chování se omlouval a tvrdil, že chytal poprvé a neúspěšně. Hlídce dobrovolně vydal i věci, pomocí kterých pytlačil: krabičku sirek, nástrahu v podobě chleba a veky a provázek s háčkem.

„Pán se snažil ukrýt, nicméně jsem ho okřikl, takže okamžitě vylezl ven, donucovací prostředky negativní, všechno proběhlo v klidu. Poskytl nám veškeré materiály jako návnadu, což byl chleba, veka a háček na provázku. Místo prutu, a to je fascinující využití, viděl jsem to poprvé v životě, chytal na kovidový test. I přesto, že se to chvíli máchalo ve vodě, je test negativní,“ hlásil do vysílačky zasahující strážník.

„Úřední záznam s veškerou dokumentací a převzatými věcmi poté strážníci předali příslušnému správnímu orgánu,“ doplnila mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová.