V pátek 12. května rybařil Scott Haraguchi na svém kajaku poblíž havajského ostrova Oahu. Zničehonic se z hlubin vyřítil obrovský žralok tygří a zaútočil na loď. Celý incident zachytila GoPro kamera na palubě lodi. Jak útok žraloka dopadl?

text: Marek Kožušník

Na záběrech kamery můžeme vidět, že Scott Haraguchi měl ještě několik sekund před útokem nohu ve vodě přesně v místě, kde se žralok vynořil z vody.

„Seběhlo se to hrozně rychle. Ani jsem si neuvědomil, že jsem z vody stihl vytáhnout levou nohu, kterou jsem pak žraloka odtlačil,“ uvedl rybář. Útok podle něj přišel tak náhle, že se nestihl připravit. Slyšel jen zvuk podobný tomu, jaký vydávají při rychlé plavně lodi bez motoru. V první chvíli si dokonce myslel, že jde o želvu.

Proč vlastně žralok na loď zaútočil? „Myslím, že předtím zranil tuleně, pro kterého se pak vrátil a spletl si ho s mým člunem,“ vysvětlil Haraguchi.

Scott Haraguchi přežil incident sice otřesený, ale bez fyzického zranění. „Uvědomuji si, že náš čas na Zemi je krátký. Využijme ho na maximum, buďme milí k ostatním lidem,“ poznamenal rybář. Video, které Scott Haraguchi zveřejnil na sociálních sítích, má za necelý týden 1,2 milionu zhlédnutí. O hrozivém zážitku informoval portál New York Post.