Pokud pravidelně čtete časopis Rybářství, určitě znáte úchvatné podvodní fotografie Mirka Bráta. Můžeme se díky nim aspoň v představách ponořit do fantastického vodního světa, vidět ryby pěkně zblízka. Skoro se jich dotknout.

text: Marek Kožušník

Tentokrát nás Mirek Brát pozval do okouního obýváku. Je přesně takový, jak si ho představujeme z našeho světa nad hladinou. Zarostlá džungle větví potopeného stromu, přesně jak to mají okouni rádi. Chybí už jen staré potopené pařezy nebo zbytky cihlových zdí dávných domů, které zůstaly na dně přehrady po zbourané vesnici.

video: Mirek Brát

Pěkně pospolu, v partě, protože tak jsou pruhovaní bandité nejsilnější. Tak se ubrání nájezdům velké štiky. Tak loví kořist – když zaženou malé rybky ve vražedné rojnici do slepé uličky, a pak hodují.

Za dva týdny přibude okounům nový nepřítel. My rybáři se budeme snažit využít vyhlášené okouní žravosti, nenasytnosti a zvědavosti k tomu, abychom si s vláčkařským prutem v ruce přišli na nějaký ten pěkný úlovek. Tak ať nám čas do začátku sezony dravců uteče co nejrychleji!