Jana Pacovská chytala na jistém soukromáku a podařilo se jí ulovit největšího místního kapra. Měla ohromnou radost a samozřejmě se úlovkem pochlubila na facebooku. V tu chvíli se do toho vložili lidé z tohoto soukromého rybníku.

text: Marek Kožušník

„My Janu podporujeme, má od nás nějaké oblečení, podporujeme ji krmením. Už několik let je u nás v klubu,“ říká pro iRybářství majitel rybářského obchodu, v jehož „barvách“ Jana Pacovská chytá.

Když ulovila zmiňovaného trofejního kapra, hned do svého domovského obchodu volala, celá šťastná. „Za chvíli mi volala znovu a omlouvala se mi – že ji správce toho revíru s dalšími lidmi donutili, ať do příspěvku na facebooku napíše úplně jinou značku krmení než tu od nás, se kterou chytala. Aby udělala reklamu někomu jinému. Ono se jí to pak rozleželo, bylo jí to líto, tak mi volala. Řekl jsem jí, že se mi to nelíbí. Ona z toho začala brečet a měla z toho trauma na celý víkend. Prostě ji využili,“ popisuje majitel rybářského obchodu.

„Bral jsem je jako spřízněný revír, ty lidi znám dlouho, jezdil jsem k nim dost často. Nechci z toho dělat aféru, je mi líto té holky. Navíc mě na facebooku lidi nařkli ze závisti, protože my máme taky svůj soukromák. A to jsem pod ten příspěvek, kde se chlubili cizím peřím, napsal, že tohle se nedělá,“ dodává majitel rybářského obchodu.

Redakce iRybářství zná jména všech zúčastněných, nepovažuje ale za vhodné je zveřejňovat. Jde spíše o to, aby se dotčení chytili za nos – protože tohle se prostě mezi rybáři opravdu nedělá.