Středně tvrdý prut Sensitiv-5, který má ve své nabídce společnost Decathlon, je vhodný jak pro rybáře, kteří s feederem začínají, tak pro zkušenější borce. Jedná se o prut s měkčí páteří a s velmi dobře viditelnými špičkami, na kterých se snadno rozpoznávají i nejjemnější záběry. Podívejme se na tento proutek trochu podrobněji.

text, foto a video: redakce

Seznámení

Prut je dvoudílný a jeho hlavní a nejdelší část stanovuje také přepravní velikost, která je 170 cm. Absenci obalu poměrně dobře suplují šikovné pásky ze suchého zipu, které zajišťují kompaktnost všech tří dílů při přepravě. Už základní výbava obsahuje tři tvrdosti špiček (20-40 g, 40-60 g, 60-80 g), což nebývá u feedrových prutů pravidlem.

Konstrukce je čistě z karbonového vlákna a délka po rozložení prutu je klasických 3,30 m. Odhozová zátěž je v typickém medium rozpětí 20 až 80 g a hmotnost prutu je přívětivých 210 g. Vydařeně vyřešená je oblast kolem úchytu navijáku. Plastové přední šroubování drží naviják spolehlivě a ten se ani po mnoha nahozeních nemá tendenci uvolňovat. Rukojeť je klasická korkovo-pěnová.

Manipulace s prutem

Přestože hmotnost prutu mírně přesahuje 200 gramů, manipulace s ním je velmi příjemná. Prut ve skutečnosti působí lehčeji a pokud se podaří doplnit ho vhodným navijákem, práce s ním je hladká. Osazen je dvanácti očky, takže vlasec velmi dobře kopíruje akci prutu. Celkově je Sensitiv-5 měkčí, takže při nahazování vyžaduje trochu víc síly. Ta se samozřejmě mění v návaznosti na hmotnost zvoleného závaží a výběru tvrdosti špičky.

Základní informace o prutu

Délka:3,30 m
Přepravní velikost:170 cm
Hmotnost:210 g
Odhozová zátěž:20-80 g
Akce:poloparabolická
Materiál:karbon a sklolaminát
Počet dílů:2
Počet špiček:3 (20-40 g, 40-60 g, 60-80 g)
Cena:1499 Kč

Při zdolávání bojovnější ryby pracuje prut díky své měkčí páteři ve dvou třetinách své délky. Může se proto stát, že souboj bude trochu náročnější. Zároveň jsou však velmi dobře citelné výpady i menších ryb, což zvyšuje zážitek z rybaření.

Pohodlné je rozeznávání záběrů. Špičky jsou totiž vybaveny hned třemi fluorescenčními barvami, které jsou velkým pomocníkem. Každá z barev je výraznější v jiných světelných podmínkách, což dává rybáři velkou šanci, že si záběru všimne co nejdříve. V případě zlomení špičky je lze v Decathlonu doobjednat.

Závěr

Feederový prut Sensitiv-5 Medium 3m30 Caperlan, který nabízí Decathlon, je vhodným prutem pro rybáře, kteří se rozhodli vyzkoušet čím dál populárnější lov na feeder. Prut ale rozhodně nezklame ani zkušenější rybáře. S prutem se příjemně zachází, příjemně se drží, dobře nahazuje a při soubojích pracuje spolehlivě. Největší výhodou prutu jsou variabilní a skvěle barevně upravené špičky, díky nimž si snadno všimnete i nejjemnějších záběrů.

V této řadě nabízí Decathlon ještě měkčí (3 m) a tvrdší (3,6 m) verze tohoto prutu.

Pokud se vám prut zalíbil, můžete si o něj zasoutěžit na facebooku Rybářství.