V Rusku je chytání na dírkách na zamrzlém moři velmi populární. A příslovečná je také ruská vynalézavost, co se týká technických řešení. Schválně – uhodnete, jaký druh treskovitých ryb se to skrývá pod ledem?

text: Marek Kožušník, foto: Ivo Novák

https://www.instagram.com/tv/CLF4eXPqq0_/?utm_source=ig_web_copy_link

Ruští rybáři vyrážejí v zimě na jezero Bajkal nebo na Ochotské moře. Někteří na ledu u dírek zůstávají i několik dní, mnozí dokonce celou zimu. Tito rybáři si pak staví stany nebo jurty, uvnitř si topí v kamnech a regulérně přímo na ledové ploše bydlí.

Rybaření je v Rusku velmi oblíbeným sportem. Pokud jste drsnějšího založení, nabízíme pár tipů, kam vyrazit. Kolský poloostrov v Murmanské oblasti je s tisíci řekami a jezery pravým rybářským rájem. Rybáři zde mohou ulovit okouna říčního, štiky, pstruhy, lososy a mnoho dalších druhů ryb. Lov lososů je možný od 15. června do 15. září.

V síti jezer a nádrží Smolenské oblasti lze nalézt přes 40 druhů ryb. Možný je i lov ryb harpunou, konkrétně na jezeře Chistik. Rybaření je zde možné téměř celoročně.

Řeka Lena v Jakutské oblasti ukrývá zejména velké štiky, přičemž v horských řekách lze nalézt mnoho dalších druhů ryb, například lososa, lipana, okouna, sivena arktického. Rybářská sezona trvá od června do září.

A nakonec delta Volhy – ohromná a jedinečná rybolovná oblast s více než padesáti druhy ryb, například s kaprem, candátem, cejnem nebo štikou. Rybářská sezona platí od dubna do listopadu. V zimě Volha na dva až tři měsíce zamrzne.

Jeli byste na ryby do Ruska? A pokud už jste tam byli – jaké máte zkušenosti a zážitky?

Napsat komentář