Že je v listopadu na kapry zima? To rozhodně není pravda! Své o tom ví Viktor Paláček, kterému se v listopadu podařilo ulovit obřího kapra. Jeho úlovek však není zvláštní jen svou hmotností, ale hlavně tím, že se jednalo o šťastné znovushledání. Viktor totiž kapra ulovil už před čtyřmi lety!

Text: David Štrunc, foto: Viktor Paláček

Pouštíte ryby, které ulovíte? Ne, tohle opravdu není článek o chyť a pusť, ale o tom, že i na svazové vodě se dají zažít téměř zázraky.

V roce 2015 Viktor ulovil pěkného kapra, který vážil 18,7 kg. Rozhodl se ho pustit, a tak si spokojený kapřík mohl dál žít ve svém rodném živlu.

Letos v listopadu se šlechetnému rybáři odvděčil. Zabral mu totiž znovu!

„Záběr přišel z velké dálky. Od začátku mi bylo jasné, že se jedná o velkou rybu,“ popsal pro iRybářství.cz Viktor.

Kapra prý ulovil na klasickou montáž ze šňůrky. Zdolávání probíhalo na vlasci. Na lokalitě naštěstí nejsou žádné vázky, proto si mohl souboj užít se vším všudy.

„Lovím pouze na své domácí boilie. Ten den jim chutnala příchuť krab s tuňákem,“ vysvětlil lovec.

Celý souboj trval přibližně hodinu a nejtěžší prý bylo zvednout kapra k hladině. To se povedlo přibližně po 40 minutách. Poté následovala řada výpadů u břehu a až po dalších dvaceti minutách se kapr konečně ocitl v podběráku.

Ryba vážila 32,5 kg a měřila 106 cm! Rybář se přiznal, že kvůli hmotnosti ryby bylo focení velmi náročné. Jestli se povedlo, posuďte sami.

Viktor kapra samozřejmě opět pustil. Snad zabere zase za rok a bude ještě o nějaké to kilo těžší…