Případ jako vystřižený z hororového filmu řešily od minulého víkendu úřady v Brazílii. Trojici rybářů nejprve napadl roj agresivních včel a muži se pokusili zachránit skokem do vody. Tam ovšem číhaly piraně…

text: Marek Kožušník

Incident se stal minulou sobotu na území obce Brasilandia de Minas, která leží necelých tisíc kilometrů severozápadně od Ria de Janeira.

Podle portálu Estados de Minas se dvěma mužům podařilo doplavat do bezpečí, tělo třetího se našlo o den později čtyři metry od břehu. Na první pohled bylo jasné, že si na něm pochutnaly masožravé piraně.

neštěstí
foto: twitter

Server NewsBeezer uvedl, že „ryby roztrhaly několik částí jeho těla a pravou stranu tváře“. Úřady neuvedly, zda se rybář utopil ještě předtím, než se na něj vrhly krvelačné piraně, nebo zda mu útok masožravých ryb znemožnil dostat se ke břehu, jako se to podařilo jeho dvěma společníkům.

Jméno třicetileté oběti brazilské úřady nezveřejnily. Jeho blízcí ho mohli pohřbít až poté, co policejní vyšetřovatelé došli k závěru, že na jeho tragické smrti nemá podíl nikdo další a nedošlo ke spáchání trestného činu.

piraňa
foto. Wikimedia Commons

V jihoamerických řekách a jezerech žije na 30 různých druhů piraní. K rybářům je může přilákat jak návnada ve vodě, tak pohyb zdolávaných ryb.