Profesionální rybář z Austrálie strávil na řece dlouhá desetiletí a navzdory svému vysokému věku se své vášně vzdát nehodlá. Jak uvádí portál Daily Mail, rybář Santo zná řeku Hawkesbury kus na sever od Sydney lépe než kdokoliv jiný, protože na ní strávil celý život.

text: Marek Kožušník

V listopadu oslaví neuvěřitelných 101 let, přesto vyráží dvakrát týdně na rybolov společně se svým jednasedmdesátiletým synem Robertem.

„Oba profesionálně rybaří celý život. V současnosti loví jen dvě noci v týdnu, hlavně v Broken Bay, což je nejdrsnější voda v Hawkesbury. Mají nejmenší a nejstarší loď v okolí. Oba vždy dodržují pravidla a jsou zdvořilí k úředníkům, kteří regulují rybolov,“ napsali na sociálních sítí rybáři z místní rybářské organizace.

rybářská loď
Mají tu nejstarší a nejmenší loď v okolí. Foto: Facebook/ NSW DPI Fisheries

Tento příspěvek okamžitě vyvolal záplavu pochvalných reakcí, mnozí úplně cizí lidé jim vzdávali hold. „Ve vodě musí být něco, co udržuje jejich srdce mladé,“ napsal jeden z rybářů. „Roberta znám osobně, je to velice zdvořilý a výjimečný muž. Je to neuvěřitelné. Nemůžu uvěřit, že Santo pořád dokáže na lodi zastat tolik práce,“ napsala jejich známá.

Možná, že v České republice žije podobně oddaný rybář, jehož srdce je mladé díky našim řekám, přehradám a rybníkům. Napište nám do komentářů, jestli někoho takového neznáte.