Bellyboat je malé gumové plavidlo pro jednoho člověka. Pro spousty rybářů znamená neomezenou svobodu na vodě. Na vodu jezdí za každého počasí, nezáleží na vzdálenosti ani náročnosti daného revíru. I handicapovaní by měli mít možnost vyzkoušet si tento způsob rybaření. Cítit se volně a chytání si naplno užít.

Text: Jaroslava Nassová

Rybář srdcem i duší, který se často věnuje právě lovu z bellyboatu, se rozhodl vymyslet a postavit toto plavidlo tak, aby bylo vhodné pro handicapovaného rybáře. Rok se Julkovi Nassovi rodil v hlavě plán, jak dostat na vodu někoho, kdo bez vozíku neudělá ani krok.

Před Vánoci zveřejnil svůj nápad na Facebooku, kde měl obrovský ohlas. Lidi okamžitě nabízeli pomoc, peníze i své zkušenosti a šikovnost. Oslovily ho i rybářské firmy a vize začala nabírat jasný směr.

foto: Jaroslava Nassová

Důležité bylo vybrat handicapovaného rybáře, kterého projekt nadchne stejně jako nás, a to se nakonec podařilo. Martin Wapit Lukáš, kluk, který měl obrovskou smůlu. V březnu 2019 vyrazil na svůj oblíbený motokrosový okruh. Jeden nepodařený skok jeho život obrátil vzhůru nohama. Po pádu byl převezen do nemocnice s přeraženou páteří a dalšími vážnými zraněními. Dlouhé měsíce bojoval s nepřízní osudu. Nakonec vše překonal a láska k rybařině ještě více zesílila.

foto: Jaroslava Nassová

Julek a Martin se již sešli, aby veškeré úpravy osobně probrali. Návštěva byla velmi důležitá, bylo třeba osobně prodiskutovat všechny úpravy a vysvětlit Martinovi, jak bude celý projekt fungovat. Bellyboat darovala firma Napřívlač.cz. Rádi bychom poprosili o podporu tohoto projektu.  Jak můžete pomoci splnit Martinovi sen?

Můžete zaslat jakoukoli finanční částku na transparentní účet Martina Lukáše 4051307043/0800, finanční prostředky budou použity na vybavení bellyboatu. Můžete také zakoupit či darovat přímo část vybavení. Seznam vybavení a veškeré další informace najdete na Facebooku, viz odkaz.

https://www.facebook.com/julius.nass.7/posts/2531809493786964

Děkujeme velmi za pomoc a 16. 6. 2021 můžete být u toho, až budeme Martinovi bellyboat předávat.