Fotografie
Stanislava okomentoval Soukromá půjčka...
před 7 hod
Fotografie
SVOBODA založil otázku Soukromá půjčka...
před 10 hod
Fotografie
Milan okomentoval Úlovky 2024...
včera
Fotografie
Stanislava okomentoval Finanční situac...
předevčírem
Fotografie
KLIMOSOVA založil otázku Finanční situac...
před 4 dny

Přežil zřícení letadla do džungle i spolknutí velrybou. Tenhle chlapík má vážně kliku!

Marek iRybářství 15. června 2021 0 komentářů
útok velryby

foto: facebook.com

Zahraničí

Jaké to je, ocitnout se v ohromné velrybí tlamě a vědět, že odtud nevede cesta ven? Profesionální lovec humrů Michael Packard z Massachusetts je nejspíš jediný na světě, kdo získal podobný zážitek a může o něm vyprávět. A zdaleka přitom nejde o jeho první setkání se smrtí.

text: Marek Kožušník

„Plaval jsem v hloubce zhruba čtrnácti metrů nedaleko břehů u massachusettského Provincetownu. Najednou jsem ucítil velký náraz a všechno zčernalo. Nejprve jsem si myslel, že na mě zaútočil žralok, ale necítil jsem žádné kousnutí a bolest. Pak jsem si uvědomil, že jsem v tlamě keporkaka, který se mě snaží spolknout,“ vypráví pro televizi CNN šestapadesátiletý Packard.

REKLAMA

keporkak spolkl rybáře
foto: CBS Boston

„Bylo mi jasné, že nadešla moje poslední chvíle. Odtud není žádná cesta ven. Myslel jsem na ženu a na děti,“ dodal Packard. „Prošlo mi hlavou, že stále dýchám, že mám přístroj na zádech. „To budu dýchat i uvnitř keporkaka, dokud mi nedojde kyslík?“

přežil útok velryby
foto: facebook.com

Mezi čelistmi obrovského tvora podle svého odhadu pobyl půl minuty, pak se keporkak vydal k hladině a vyplivl ho. „Najednou se vynořil a začal třást hlavou. Vymrštilo mne to do vzduchu a byl jsem svobodný a vznášel se na vodě. Nemohl jsem uvěřit, že jsem se z toho dostal,“ řekl Packard.

REKLAMA

Kolega ho vytáhl do lodi, rychle dopravil na břeh a do nejbližší nemocnice. Packard byl „celý poškrábaný“, ale jinak v pořádku.

keporkak
foto: pixabay.com

Bioložka a ředitelka provincetownského Centra pro studium keporkaků Jooke Robbinsová považuje věc spíš za náhodu. „Běžně keporkaci nic podobného nedělají. Myslím, že to bylo překvapení pro obě strany,“ řekla. Keporkaci se podle ní občas snaží velmi rychle pozřít velké množství potravy. „Ne vždy při tom všechno vidí,“ dodala Robbinsová.

Nemyslí si ani, že by kytovec Packarda dokázal spolknout. Keporkak má totiž úzký krk, v němž není pro celého člověka dost prostoru.

Pád do džungle

V roce 2001 zažil Michael Packard podobně děsivé dobrodružství – přežil totiž pád letadla do kostarické džungle. V troskách zahynuli tři lidé a Packard strávil dvě noci v pralese, než ho našli a zachránili. Informuje o tom list list New York Post.

Packardovi tehdy bylo osmatřicet a byl jedním z pěti přeživších tragického letu se společností Sansa ze San Jose do Puerto Jimenez. Při pádu zahynuli i oba piloti Ricardo Salazar a Carlos Lacayo. Přeživším se povedlo vyslat nouzový signál, i přesto trvalo záchranářům den, než se na těžko přístupné místo havárie dostali.

Packard tehdy utrpěl mnohočetná poranění břicha a horní části těla. Ošetřující lékař z katolické nemocnice Clinica Biblica v San Jose se tehdy vyjádřil, že by další noc na místě havárie nepřežil.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled