Na nedělní rybaření nebudou v dobrém vzpomínat dva muži z Karvinska. Neunesl je led na rybníku Mokroš v Karviné-Dolech.

text: Marek Kožušník

Čtyřiačtyřicetiletý muž chytal se svým kamarádem na zamrzlé vodní ploše ryby a přitom se propadl do vody. Podařilo se mu zachytit okraje ledu, ale od hrudníku dolů zůstal uvězněný ve vodě. Trvalo dvaceti minut, než mu pomohli hasiči. Druhý z mužů se na břeh dostal sám. K neštěstí došlo kolem druhé hodiny odpoledne.

Hasiči v nebezpečí

Pro muže, který byl zhruba 150 metrů od břehu, museli vyrazit hasiči vybaveni ochrannými obleky pro práci na vodě a na ledu. Byli navázáni na lanech a měli s sebou záchranné saně RS 5. Když se ale přibližovali k muži ve vodě, začal se led propadat i pod nimi.

Podchlazený, ale nezraněný

„Hasiči si proto lehli na led a posledních pár metrů se doplazili a dováleli. Následně ve spolupráci s kolegy a policisty na břehu se hasičům podařilo muže dostat na břeh a předat přítomným zdravotníkům,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Zachráněný muž byl silně podchlazený, naštěstí neutrpěl žádné poranění. „Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán na centrálním příjmu karvinské nemocnice,“ doplnil mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.