Pravidla jednotlivých územních svazů se v platnosti povolenek liší. V některých územních svazech si od 1. ledna se starou povolenkou už nezachytáte, jinde ji můžete používat ještě deset dní.

text: Marek Kožušník

Konec roku bývá hektický. Proto se mohlo stát, že jste si novou povolenku na rok 2023 ještě nestihli koupit, nebo jste na to prostě zapomněli. Přesto byste chtěli hned zkraje ledna na ryby… Co s tím?

Některé územní svazy udělaly výjimku a loňská povolenka platí ještě několik dní v novém roce.

„Ve Středočeském územním svazu lze na starou povolenku lovit do 5. ledna, odevzdat se musí do 15. ledna. Někteří si mylně vysvětlují, že se tím automaticky prodlužuje termín odevzdání povolenky do 20. ledna,“ vysvětluje pro iRybářství Václav Šámal, tiskový mluvčí Středočeského územního svazu.

Stejný termín (do 5. ledna) mohou využít i rybáři v Územním svazu města Prahy.

„Celoroční územní mimopstruhové i pstruhové povolenky Západočeského územního svazu a celosvazové a celorepublikové povolenky opravňují jejich držitele k lovu ryb na revírech Západočeského územního svazu až do 10. 1. následujícího roku. Termín odevzdání přehledů o úlovcích se tímto opatřením nemění (do 15. 1.),“ upřesňuje pro iRybářství Martin Bílý, jednatel Západočeského územního svazu.

Povolenka s řádně vyplněným sumářem se musí odevzdat do 15. ledna tomu, kdo ji vydal. „Bohužel, jako každý rok, je realita povinnosti odevzdání povolenek se sumářem do stanoveného termínu dle Stanov žalostná,“ doplňuje pro iRybářství Karel Němec z Východočeského územního svazu.

Přehledné informace o tom, ve kterých územních svazech můžete ještě v novém roce chytat na starou povolenku, naleznete v tabulce.

Územní svaz města PrahyPovolenky platí do 5. 1.
Středočeský územní svazPovolenky platí do 5. 1.
Jihočeský územní svaz
Západočeský územní svazPovolenky platí do 10. 1.
Severočeský územní svaz
Východočeský územní svaz
Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko