Včera 18. května se Luďkovi Černému podařil nevšední úlovek! Kapr, kterého chytil, překonal loňský rekord a stává se tak nejtěžším uloveným kaprem v České republice!

Text: David Štrunc, foto: Luděk Černý

Známý rybář se lovem kaprů zabývá už řadu let. Za tu dobu ulovil nejednoho pěkného kapra.

Tento úlovek kapra 106 cm dlouhého a 34,5 kg těžkého však všechny předchozí hravě strčí do kapsy. Kapra, který změní oficiální český rekord, nechytnete každý den.

Luděk kapra ulovil na svazové pískovně, na kterou jezdí už 12 let. Každoročně zde udělá 60 docházek, takže revír zná jako své boty. Některé kapry chytá opakovaně a má je dokonce pojmenované.

Zajímavostí je třeba jeden, kterého loví pravidelně rok co rok už dlouhých 7 let!

Sen se splnil. Nepopsatelný zážitek. Všem, kteří tomu obětovali vše, bych to přál. Neskutečných 34,5 kg. Vždy jsem chtěl…

Zveřejnil(a) Ludek Černý dne Pondělí 18. května 2020

Rekordního kapra měl však na prutu poprvé. Zabral na jahodové boilie, které rybář používá velmi často. „Kdyby se rybáři vrátili k příchutím, které jsme používali před 15 lety, asi by byli překvapení, kolik toho uloví,“ zamýšlí se Černý.

„Nejtěžším okamžikem pro mě bylo, když jsem kapra uviděl u hladiny. Samotný souboj dával znát, že se jedná o velkého kapra, moc nebojoval a snažil se schovat v rákosí. Ale že bude takhle velký, jsem nečekal,“ řekl při iRybářství.cz šťastný lovec.

Na otázku, co by doporučil ostatním rybářům, kteří chtějí ulovit takto velkého kapra odpovídá: „Musíte být co nejčastěji u vody, tam máte šanci, že ji ulovíte.“

Dosavadní český rekord držel 33kilogramový kapr, kterého loni v září ulovil Milan Závorka junior.