Máme za sebou první chytání online. V úterý jsme se trochu trápili na meandrující části Ploučnice, kde jsme chytili pár okounků a dala nám zabrat jedna vykutálená štika. Ve středu jsme přejeli na soukromou vodu do Českého Švýcarska, kde jsme na rybníku Pavlínka nachytali pěkné okouny a hlavně kapry přes půl metru na přívlač.

Text: David Štrunc a Ondřej Cupal

Na Ploučnici jsme vyrazili nejdřív s přívlačovými pruty. Prochytali jsme prvních pár míst a David prohlásil, že: „Tady to vypadá, jako kdyby žádný ryby nebyly.“ A za deset vteřin vykřikl: „Mám první kousek!“

Nachytali jsme ještě pár okounků v rozmezí mezi 15 a 25 cm, připsali jsme si i tlouště. Jen taktak nám unikla také hezká štika, která podle našich úvodních odhadů mohla mít kolem 70 cm (i když sami dobře víte, jak je to s délkami ryb, které člověk z vody nevytáhne). Zubatá na černobílou rotačku zaútočila hned dvakrát. Záběr ale Ondra proměnit nedokázal.

A takhle jsme naše přívlačové snažení hodnotili:

Nakonec jsme se rozhodli rozbalit svoje feederové náčiní u stejné tůně, ve které Ondrovi spadla štika. Řeka je krásně proudná, proto jsme doufali v reofilní druhy ryb, ale opak byl pravdou. Kromě několika hrouzků a malých tloušťů jsme z vody nevytáhli nic.

Ondrovo trápení se štikou

A tak se nejvtipnější událostí stal Ondrův znovupokus o chycení štiky, která podle všeho sídlí v tůni, u které jsme se usadili. Štika totiž dávala Ondrovi pěkně zabrat, jak ukazuje následující video.

Rozhozený šéfredaktor

Další pokus už úspěšný nebyl a ani feeder se příliš nezlepšil. Vylovili jsme jen několik menších tloušťů a pár malých hrouzků. Jeden z nich si pak poplaval pod kačenou, ale štika už byla opatrná…

Chytali jsme až do setmění a pak šli spát na verandu blízké chatky, což jsme si přes den domluvili u majitelů. A nebyl to vůbec špatný tah. Ráno nás totiž probudil vydatný déšť. Davida v noci cosi pokousalo do víčka nad levým okem, ale statečně prohlásil, že do Českého Švýcarska pojede.

Druhý den

A jeho rozhodnutí určitě nebylo špatné. Opět jsme výpravu zahájili přívlačí a v deštivém počasí Ondra hned na první nahození chytil okounka. Ze samé radosti ho vyfotil.

Jak vidíte, začali jsme s rotačkami, ale brzy jsme je vyměnili za gumové nástrahy. Nejlépe se osvědčily křiklavé žluté a růžové, na které se nám podařilo nachytat už o něco větší kousky.

Průvodce Vláďa nás ubezpečoval o tom, že by měli být v Pavlínce také duháci nebo třeba jeseteři. Zkoušeli jsme znovu „bobkařit“, ale snahu ulovit větší ryby nám trochu kazili všežraví okounci a také perlíni. David se rozhodl ještě potrápit pěkné okouny a ve videu uvidíte, jak to dopadlo.

David byl ve svém úsudku příliš skromný, kapr měřil 57 cm.

Nachytal pak ještě další tři kapry na přívlač, zatímco Ondra s průvodcem Vláďou tvrdošíjně zůstávali na břehu u feederových prutů. Nachytali mraky perlínů.

Čas už se však nachýlil a my se s vámi musíme rozloučit. Ještě nabídneme poslední fotku, jak vznikal tento text. Pracovali jsme doslova a do písmene od vody. Jak s pruty, tak s prsty na klávesnici.

Díky, že jste byli s námi a do komentářů pod článkem třeba napište, co byste pro příště ocenili. A kdybyste měli revír, na kterých bychom se mohli jet podívat, určitě dejte vědět. Petrův zdar!

Komentáře (6)

Napsat komentář