Vladimír Gregor měl v pondělí 3. května pořádný kus štěstí. Na Vltavě v pstruhovém pásmu chytil potočáka, který má šanci i na zlatý odznak soutěže Nej nej nej, kterou každoročně vyhlašuje časopis Rybářství.

text: Marek Kožušník

„Jelikož jsem nikdy nechytal pstruhy, vydal jsem se s kamarádem pro pstruhovou povolenku a hurá k vodě,“ popisuje šťastný rybář. „Po celodenní vláčce a několika sivenech a okounech už jsem ani nedoufal. Ale v poslední hodince povolené denní doby mi přišel záběr. Nejdříve jsem měl pocit, že se jedná o něco malého, ale to se okamžitě změnilo po několika výskocích a bojovných výpadech zaseknuté ryby.“

Vladimír Gregor vláčel gumovou nástrahu, velkého pstruha obecného zdolával zhruba deset minut. „Měl jsem ohromnou radost, ulovený pstruh měřil 72 cm. Samozřejmě dostal svobodu a čeká na dalšího rybáře. Byla to moje první cílená vycházka na pstruhy a hned se podařil životní úlovek,“ dodává.

Hned další den Vladimír Gregor na stejném místě dvakrát nahodil a u druhého náhozu zlomil prut za spojem. Sáhl do batohu a vytáhl pásku, aby mohl ten den alespoň odchytat. A pak vytáhl tohohle chlapíka 65 cm. Foto: Vladimír Gregor

Jak se můžete dočíst v květnovém čísle časopisu Rybářství, které je právě v prodeji, zlatý odznak za pstruha obecného 68 cm získal za rok 2020 Miroslav Kohout, dosavadní rekord z roku 2015 je 86 cm. Časopis Rybářství vyhlašuje celoroční soutěž Nej nej nej od roku 1972, kdy se oceňovaly úlovky z roku 1971. Právě probíhající ročník (úlovky z roku 2021) je tedy jubilejním padesátým. Zapojte se do soutěže i vy. Podrobnosti najdete zde.