Napsal: David Štrunc

Myslím, že jednoznačná odpověď je ano, nicméně vidím zde několik důležitých ALE. Pokutování rybářů podle mě může opravdu přinést zlepšení situace u našich revírů. A když mohou pokutovat i revizoři, proč ne RS? Přijde mi to velmi podobné, jako jízda autem.

Udělal si malou chybu? Například zapomněl sis podběrák nebo zapsat příchod, to je stejné jako zapomenout rozsvítit světla na silnici. I zde by měla být pokuta malá a nelikvidační, řekněme 200 Kč. To nikomu neublíží, ale zároveň si to bude dotyčný příště pamatovat.

Dále zde máme střední přestupky. Zařadil bych sem například lov mimo povolenou dobu nebo lov na zakázané koncové sestavy (někde srkačka, trojháček v době hájení dravců atd.). Tyto přestupky bych přirovnal k jízdě na červenou. Dotyčný obvykle ví, že dělá něco špatně a tomu by měla odpovídat pokuta.

Poslední prohřešky jsou ty největší. Přisvojení si podměrečných, hájených ryb, většího množství ryb, špatné zacházení s rybou atd. Osobně bych nejhrubší přestupky trestal maximální pokutou a zabavením povolenky. Ze zákona není možné zabavit povolenku na doživotí, zvolil bych tedy maximální možnou dobu.

Jak jsem psal již na začátku, je tu zatím mnoho ale. Tresty by měly být ve všech ÚS stejné. Není možné, abyste na jednom místě za přestupek zaplatili 500 Kč a o 2 km dál za stejný přestupek 10 000 Kč. Líbilo by se mi také, aby byla RS o vybírání pokut řádně proškolena. Stejně tak by bylo třeba, aby i rybáři dokázali přiznat svou chybu a byli ochotni pokutu zaplatit. Myslíte že už jsme takhle daleko, nebo je to zatím jen sen?

Komentáře (3)

  1. Myslim ze je to tak ,ale hlavne se zamyslete nad lovenim v dnesni dobe a kurva delejte tak at tam nejste sami .Tim myslim ze pokud nenahazete 50kg nejakeho zradla do vody ,tak chytnete velke hovno ,to plati o revirech hlavne na severni morave ,kde je mozna ryb dost ale ja se zenou za 150h jsme meli 3 zabery lechci a chytli jsme cejna,lina a uhore na zizazalu ,a samo ze rybaru tam bylo 5 a pul ,a hnusi se mi to ze kurva investuju uz 5 let silene prachy a i kdyz zakrmim 40kg bordelu tak to taky neni jiste ze budu mit zaber,takze se nechovejte jak estebaci slevnete povolenky vysadte poradne ryby i na moravu vy zamindrakovani prazaci ,povolte lov nonstop a otevrte oci a chovejte se jako lidi ,pro bun.ps: ryby poustim do sveho rybniku ,snim 1 vanocniho kapra ,bavi me to ,ale sere ze to kurva nebere na jare ,pry zima ,v lete pry horko ,prsi a nic ,tak kurva nesrte me a dejte jine podminky tem co chyti to hovno a tem milionarum co tam nasypou tuny zradla a chyti 2 metrobe kapry pro fotku jo😟😟🤔🤔🤔

  2. Václav Sklenář Odpovědět

    Pokutovat, ale s přesně stanoveným sazebníkem. Do organizace vstupuji dobrovolně, proto zcela přijímám pravidla.

  3. Pokutu lze samozřejmě určit taxativně. Ale potom při uložení pokuty nelze zohlednit okolnosti spáchání a osobu přestupce. Pokutovat? Jsem pro.
    Martine Tabachu,
    nevím jak ty,ale já si chodím zachytat. Pokud se chceš s rybami fotit začni chodit na soukromé revíry s kapitálnímy kusy.

Napsat komentář