Text: Michal Rypl, foto: Pixabay

Já jako obyčejný rybář mám velký problém pochopit TOTÁLNĚ ROZDÍLNÝ přístup k pro mě naprosto totožné problematice v rámci „jedné velké organizace“. Mám za to, že i když je ČRS rozdělen do ÚS, měl by být pro všechny ÚS naprosto shodný přístup k problematice „lov hájených ryb“.

Za candáta padaly tresty a za lososa povolenka zdarma? V BPVRP některých ÚS se řeší velikosti nástrah, omezování lovu na umělou mušku atd. a v jiných ÚS můžeme lovit na vláčku lososy???

Na sociálních sítích jsem zaznamenal citlivá a správná upozornění z nejvyšších míst ČRS na např. fotografie pstruha obecného v době hájení s odkazem na ustanovení v RŘ – osobně to považuji za velmi správný přístup, který mě dovedl k sebereflexi (viz moje fota lipanů v době jejich hájení).

Nemá smysl diskutovat nad detaily, jestli byl vyfocený ve vodě nebo vyválený v trávě – s hájenou rybou bylo manipulováno!


Zpětně to vidím jako chybu, kterou nebudu opakovat! Pokud si to uvědomí i ostatní, zmizí štvavé komentáře pod podobnými příspěvky a hlavně to pomůže našim rybám. A nejde mi v žádném případě o nějaký hon na čarodějnice, který by měl způsobit postihy. Jde mi o princip, o uvědomění si – Chceš změnit svět? Změň nejdřív sebe…

Věřím, že ti správní to pochopí. Těm co ne, je zbytečné cokoli vysvětlovat 😉

Komentáře (2)

  1. Heya i am for the first time here. I found this board and I
    in finding It really useful & it helped me out much.
    I hope to offer something again and aid others such as you helped me.

Napsat komentář