V posledním období přibývá rybářů, kteří používají různé druhy halibut pelet. Jejich atraktivita, široká dostupnost, velice dobrý výběr a zajisté také výhodné ceny z nich vytvořily oblíbený doplněk krmení. Při jejich rozumném použití tak mohou představovat jeden z podstatných faktorů úspěchu při lovu.

text: Miroslav Fečko

Když hovořím o jejich rozumném použití, narážím tím na důležitou skutečnost, kterou rozhodně nesmíme opomenout. Halibut pelety jsou svým složením a velkým obsahem olejů na masivní krmení kaprů téměř nevhodné a (opravdu pozor na to) pro ryby mohou představovat ohrožení jejich zdravotního stavu.

Proto bychom jejich použití neměli přehánět a měli bychom se snažit, aby představovaly jen doplněk našeho krmení, určitě ne jeho hlavní část. Vyjádřit, kolik kilogramů se má použít na denní dávku vnadění? To si už netroufám… To bych jen hádal a množství určit naprosto jednoznačně také neumím.

Jak se odlišit od davu?

Těchto pár řádků však není věnované diskuzi o složení halibut pelet, ale směřují k jejich použití. Klasické pelety přímo z pytlíku může používat každý rybář. Kdybych ale běžné pelety takhle používal, neodlišil bych se od „davu“. A protože rád experimentuji a hledám, je vhodné nalézt způsob, jakým lze vnadicí pelety zvýraznit, prostě dodat jim poněkud jiný šmrnc. A právě o tom je následující postup.

Halibut pelety používá mnoho rybářů a při jejich střídmém množství a rozumném použití mohou být efektivní. Zkuste si je ale upravit podle sebe tak, jak to už nějaký čas dělám i já.

Přesný postup i s fotografiemi na další stránce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11