Ahoj, jmenuji se Baruška a mám ráda přírodu a rybaření. Letošní první dva výlety k vodě jsem si moc užila a hezky jsem si zachytala. Byla jsem úspěšnější než tatínek. Už se těším, až budu moct chodit do rybářské kroužku.

text: Marek Kožušník

Šestiletá Baruška z Lochovic na úpatí Brd nám napsala do redakce, aby se podělila o své letošní úlovky.

„Zkoušela poprvé feeder a je z něj nadšená,“ vypráví pro iRybářství táta Michal Dvořák. „Během deseti minut to dostala do ruky a už jen tahala ryby z vody,“ usmívá se. „Vše chytla na hnojáčky.“

Chytali spolu na Berounce, u větších kaprů táta pomáhal držet prut, jinak vše zvládla bez pomoci. „Byla plná adrenalinu a štěstí,“ vzpomíná Michal Dvořák.

Čuňátka od vody

Baruška u vody nejen rybaří, ale také uklízí po těch, kteří si pletou břehy řek s odpadkovým košem. „Pokaždé na rybách nasbíráme plný pytel odpadků,“ popisuje Michal Dvořák.

„Naposledy Baruška našla staré rádio, velké pákové kleště a izolátor sloupu vysokého napětí, o igelitech a ostatních odpadech nemluvě. Z ryb odjíždíme vždy spokojeni – nachytáme nějaké rybky, uklidíme okolí, odpočineme si a hlavně trávíme čas spolu. S manželkou Barušce říkáme, že je náš Přírodník,“ dodává s úsměvem Michal Dvořák.