před 6 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Barakuda zaútoč...
před 6 hod

Handicapovaní rybáři bojovali o titul mistra ČR. Kdo z nich pojede na mistrovství světa?

Marek iRybářství 11. května 2022 0 komentářů
závody handicapovaných rybářů

ČRS a MRS

Po dvouleté pauze kvůli neutěšené situací kolem covidové pandemie uspořádal ČRS MO Kladruby ve dnech 29. dubna – 1. května 2022 Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí handicapovaných rybářů v plavané na Labi v Mělníce. Závodu se účastnilo celkem patnáct závodníků z České republiky a Polska.

text: Tomáš Kučera a Jan Porhansl, upravil Marek Kožušník

Češi zde usilovali o získání titulu mistra republiky a výsledek tohoto závodu byl také jedním z vodítek pro určení nominace na Mistrovství světa 2022 v Maďarsku. ČRS MO Kladruby o tom informuje dopise, který zaslala redakci iRybářství.

V pátek večer proběhlo slavnostní zahájení Mistrovství republiky v restauraci kempu, která zajišťovala po celou dobu stravování pro všechny zúčastněné.

Labe

Hlavní organizátoři závodu Jan Porhansl a Tomáš Kučera seznámili účastníky s pravidly mistrovství, vysvětlili veškeré formality, poděkovali rybářským svazům a sponzorům za jejich podporu, zvolili členy jury a hlavního rozhodčího, a přešli k losování pro následující závodní den.

V sobotu i v neděli se v ranních hodinách po snídani účastníci MČR rozjeli na závodní úsek. Program závodu byl po oba dny stejný. Po vstupu závodníků do vylosovaných sektorů počala jejich dvouhodinová příprava, během které proběhla kontrola použitého krmení a návnad.

rybář

Deset minut před závodem bylo signálem zahájeno hlavní vnadění a pak už započal tříhodinový boj o nejvíc nachytaných kilogramů ryb. Po ukončení dvoudenního závodu pořadatelé vyhodnotili dosažené výsledky a přímo na závodním úseku vyhlásili vítěze Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané pro rok 2022.

Potěšila nás dvoudenní návštěva předsedy ČRS Karla Macha, kterého jsme měli možnost osobně seznámit s handicapovanými závodníky a prací MO Kladruby, která zaštiťuje handicapované rybáře v celé ČR.

Labe

Celému mistrovství ČR byl přítomen státní trenér reprezentace pan Vladimír Vyslyšel, který svými radami pomáhal závodníkům a mapoval si jednotlivé borce, aby v neděli mohl sdělit nominaci na MS v maďarském Szegedu.

Mistrem České republiky handicapovaných rybářů v plavané se stal středočeský Ján Omamik z MO Rakovník s asistentem Hanušem Škubalem s celkovým počtem 49680 CIPS (g), který byl pro rok 2022 korunován králem a získal hlavní cenu od společnosti Wavy Boat – echolot Lowrance.

Druhé místo získal zmiňovaný Bohuslav Sitta z MO Štětí s asistentem Jaroslavem Cajthamlem 58760 CIPS (g) a bronz vybojoval Petr Svatoš z MO Kladruby s asistentkou Markétou Nováčkovou 49280 CIPS (g).

vítěz

V družstvech brali zlato Jan Omámik s Jiřím Havlem z týmu MO Kladruby Středozápad, na druhém místě se umístil tým MO Kladruby Kladrubáci v zastoupení Petr Svatoš a Emanuel Vyhlídal a třetím byl polský tým Wroclaw – Opole v zastoupení Wacha Andrzej a Labeda Marcin.

Slavnostního závěrečného ceremoniálu se zúčastnili předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, předseda Českého rybářského svazu Karel Mach a jednatel ČRS Roman Heimlich.

Karel Mach

Vítězové obdrželi krásné poháry, všichni závodníci získali pamětní medaili a byli odměněni velmi hodnotnými cenami od druhého hlavního sponzora MČR, společnosti Saenger zastoupené panem Davidem Kolouškem. Bohatou výslužku krmení si odnesli i vítězové družstev od společnosti Timár.

V rámci slavnostního vyhlášení vítězů sdělil trenér reprezentace Vladimírem Vyslyšel nominaci pro Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, které proběhne ve dnech 6. – 13. června. V Maďarsku budou Českou republiku reprezentovat Radim Kozlovský, Ján Omamik, Petr Svatoš, Emanuel Vyhlídal a Petr Krym.