Infarktové dobrodružství zažil David Sinclair se svým šestnáctiletým vnukem z amerického státu Maine. Během rybaření jim skočil do lodi žralok mako. Vše se podařilo natočil na kameru.

text: Marek Kožušník

David Sinclair se živí tím, že vozí lidi na lov žraloků. Jeho šestnáctiletý vnuk Cameron jezdí často s ním, aby mu pomohl. „Svého prvního žraloka jsem ulovil ve čtyřech letech,“ řekl Cameron pro stanici WGME. A právě Cameron byl hlavním hrdinou následujícího příběhu.

Většinou společně jezdí za žraloky modrými, nacházejí je patnáct až dvacet mil od pobřeží. Tentokrát ale na nástrahu skočil dvoumetrový žralok mako. „Najednou mi něco prudce trhlo prutem. Byla to opravdu velká ryba. Okamžitě jsme věděli, že je mako,“ popisoval Cameron.

„Viděl jsem svého vnuka, jak bojuje s prutem, jak je z toho souboje nadšený. Žralok čtyřikrát vyskočil z vody a pak najednou přistál ve člunu,“ popisoval David Sinclair.

„Udeřil mě ocasní ploutví přímo do levé tváře a přistál asi metr od mé levé nohy,“ vylíčil Cameron dramatický okamžik. Na palubě zavládl chaos. Cameronův otec mezitím natáčel celou situaci z můstku.  

„Všichni se vyškrábali na nohy a já jen zadržel dech. Říkal jsem si – chlapče, tohle fakt nemusí skončit dobře,“ popisoval dále David. „Naštěstí se nikomu nic nestalo, ani škrábnutí,“ dodal. Zraněný nebyl ani žralok. David s Cameronem ho změřili, označkovali a přes dvířka vypustili zpátky do vody.