Velmi nás těší každý dopis, který dorazí do redakce. O to víc, když reaguje na aktuální číslo časopisu. Třeba jako pan Morávek, který se s námi podělil o nevšední zážitek s užovkou.

Text: Aleš Morávek, foto: autor

V říjnovém časopisu Rybářství jsme otiskli fotografii pana Rubeše, který přistihl užovku podplamatou, jak požírá ouklej.

Dnes ráno nám přešel e-mail od pana Aleše Morávka, který má s užovkami ještě zajímavější zkušenost.

„Již několik let jezdíme s pár kamarády, vesměs rybáři s dětmi, po různých koutech naší vlasti a užíváme si volna, rybaření a předávání zkušeností naší mládeži.

Chytáme kaprovité ryby i dravce. A právě na dravce jsme si nechali ve vodě řízkovnici a pravidelně do ní doplňovali nástražní rybičky. Každý následující den jich však bylo méně než den předešlý, aniž bychom nějakou nastražili.

Pokusili jsme se zjistit, kudy rybičky utíkají, ale haltýřek byl naprosto v pořádku. Začali jsme mít dokonce podezření, že nám na nástražky někdo chodí… A jednoho dne jsme zjistili, že máme pravdu!

Byla to užovka obojková. V naší nepřítomnosti si otevřela víko , vklouzla dovnitř, bez problémů si ulovila některou z rybiček, vylezla s ní ven a hned vedle na kamenech ji pozřela.“