Ač to mnozí členi Českého rybářského svazu netuší, většina porybných, se kterými se u vody setkáte, jsou dobrovolníci. To znamená, že dodržování pravidel na našich revírech kontrolují ve svém volnu a vybavení si musejí doplácet ze svých peněženek. Proto se Místní organizace v Teplicích rozhodla své dobrovolné Rybářské stráži v tomto ohledu trochu pomoci.

Text: Pavel Lasík, foto: autor

V neděli 13. října proběhlo v prostorách ČRS MO Teplice slavnostní předání šestnácti kompletních sad jednotného ošacení Rybářské stráže našim členům.

Tato akce byla v celorepublikovém měřítku ojedinělá v tom, že šestnáct vybraných členů Rybářské stráže obdrželo kompletní celoroční ošacení schválené Radou ČRS, a to z prostředků získaných mimo naši organizaci.


Zleva jednatel Severočeského ÚS ČRS Ing. Tomáš Kava, primátor města Teplic bc. Hynek Hanza, jednatel ČRS MO Teplice Marek Weiss, předseda ČRS MO Teplice Pavel Lasík, starostka obce Bžany Ivanka Hořčicová, za rozvoj obce Bžany Jakub Adamec, starosta obce Modlany ing. Lukáš Bartoň

Na této akci se podílel zejména Magistrát města Teplice a Severočeský ÚS. Dále také obce, se kterými úzce spolupracujeme: Modlany, Bžany a Srbice. Tímto všem uvedeným upřímně poděkujeme.

Každý člen Rybářské stráže obdržel tuto sadu: bunda, mikina, košile s krátkým rukávem, vestička, kalhoty, kraťasy, sada nášivek a pásek.