Články - Střevlička východní
Rybaření je nekonečná zábava, ale i koníček, při kterém se můžeme stále zlepšovat. Pokud jste u vody rádi nejen fyzicky, ale taky v myšlenkách, vyberte si svůj šálek kávy a pusťte se do čtení!
Učíme se v Třeboni: Reprodukce našich ryb
S jarem přichází reprodukce našich ryb. V březnu se začíná třít štika, v dubnu pak candát, plotice, ježdík aj. V květnu jsou to cejni a na přelomu června kapr. V samotném červnu se tře lín a následně sumec. Rybí výtěr není závislý jen na měsíci, je také velmi ovlivněn teplotou vody a světelným dnem. Ale právě teplota vody se jeví jako zásadní faktor.
Novela invazního seznamu. Za puštění některých druhů ryb zpět do vody hrozí rybářům pokuta až 30 tisíc
Od 1. ledna 2022 vstoupil v platnost zákon č. 364/2021 Sb., kterým se změnily některé zákony v souvislosti se zaváděním předpisů EU v oblasti invazních nepůvodních druhů. Jak se změny dotknou rybářů?
Učíme se ve Vodňanech: Dravec versus kořist naopak aneb Příležitostný parazitizmus střevličky východní
Fytoplankton (drobné řasy) v rybníce tvoří potravu pro zooplankton (perloočky atd.), který je požírán drobnými rybami (popřípadě kaprem). Drobnějšími rybami se živí dravci – tedy okouni, štiky, candáti atd. Tak vypadá obvyklý potravní řetězec v běžné vodě. Existuje ale jedna potravní rybka, která se může svému údělu do určité míry vzepřít.
Novinky z iRybářství na váš e-mail
Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled
Vložením e-mailu souhlasíte s podmíkami ochrany osobních údajů