Články - Jeseter ruský
Rybaření je nekonečná zábava, ale i koníček, při kterém se můžeme stále zlepšovat. Pokud jste u vody rádi nejen fyzicky, ale taky v myšlenkách, vyberte si svůj šálek kávy a pusťte se do čtení!
Honba za jeseterem (3)
Sobotní lov skončil úspěšným zdoláním velkého jesetera. Před námi je poslední den lovu na dírkách. Co přinese nedělní dopoledne? Přijde ještě jeden mohykán nebo už budeme chytat jen pstruhy?
Honba za jeseterem (2)
Lov na dírkách má své nesporné kouzlo. Většinou je o lovu okounů a pstruhů. My jsme však vyrazili cíleně na jesetery! První den se nám moc nedařilo, proto jsme změnili strategii.
Honba za jeseterem (1)
Jako malý kluk jsem hltal rybářské články o výpravách za velkými jesetery a snil o nich. Trvalo skoro čtyřicet let, než se můj sen stal skutečností. Díky vysazování do některých privátních revírů se tato fascinující ryba vrátila koncem minulého století na naše území. Jeseter ruský totiž patří k původnímu druhu, který kdysi vytahoval Dunajem z Černého moře až do dolního toku Moravy.
Jak ulovit jesetera sibiřského? Nejlepší je hodně krmit
Ve střední Evropě se původně vyskytovalo pět základních druhů, které patří do rodu jeseter. Jeseter velký (Acipenser sturio), jeseter malý (Acipenser ruthenus), jeseter hladký (Acipenser nudiventris), jeseter hvězdnatý (Acipenser stellatus) a jeseter ruský (Acipenser gueldenstaedti). Jeseteři jsou hospodářsky velmi ceněné druhy, v přírodních podmínkách dochází k oslabování jejich stavů, jsou totiž nadměrně loveni.
Novinky z iRybářství na váš e-mail
Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled
Vložením e-mailu souhlasíte s podmíkami ochrany osobních údajů