Láká vás rybaření, ale nevíte, jak si v době pandemie složit zkoušky k získání rybářského lístku? Ministerstvo zemědělství potvrdilo, že je můžete složit online.

Text: redakce

Pandemie koronaviru zuří po celém světě. Riziko nákazy vede k mnoha omezením a snaze minimalizovat možnost nákazy. Jedním z takových omezení je zákaz shromažďování více lidí v uzavřených prostorech. Jak ale složit rybářské zkoušky?

Ministerstvo zemědělství po dotazu Českého rybářského svazu konstatovalo, že zkoušky na první rybářský lístek lze dělat i online pomocí videokonference. Po absolvování zkoušky bude uchazeči poštou zasláno potvrzení.

Zkoušky je možné skládat i přímo v místních organizacích, je však třeba dodržet všechna ochranná opatření a podmínky.

Pokud se chcete stát rybářem a složit zkoušky, kontaktujte nejbližší místní organizaci.

Zkoušky, které skládají noví členové rybářské stráže, je třeba absolvovat osobně, zde bohužel videokonference povolena není.

Komentáře (10)

 1. Nezdá se vám že je nás už až moc.Nechtelo by se zamyslet nad tím že je nás už moc a udělat kvóty na počet kolik bude mít každý kraj a tím i každá organizace členů.A nebo vám prachy zatemnili mozek.

  • Možná že kdyby byly všichni tak soudný a ryby vraceli tam kde je chytli tak by to tu vypadalo úplně jinak. Vem te si příklad třeba z Anglie. Uvědomte si že to co chytáte teď tak jsou naše/vaše budoucí generace ryb. Jak se chováte k přírodě tak se příroda chová k vám.

 2. Od té doby, co se dají brigády „kupovat“ si drtivá většina myslí, že to, co u vody zanechají a nebo hodí do vody, aby to nebylo vidět, uklidi někdo jiný. Grrrr.
  Jako všechno jiného, je to o jednání každého z nás……
  Zavést zpět povinné brigády – dělat kontrolu přítomnosti během celé doby, tak se vytěsní oni průšviháři a pak si každý rozmyslí, zda u vody nechá nepořádek a nebo si to odnese do auta a vyhodí do koše.
  A příště u vody si užije ono kouzlo přírody.

 3. Rád chodím na ryby, člověk u vody přijde na jiný myšlenky. Ale těm bordelářům a těm co se u vody neumí chovat bych lístky okamžitě rušil

Napsat komentář