Sezona se pomalu blíží ke konci a mnozí z vás už přemýšlí nad tou příští. Kolik budou stát příští rok povolenky? Cena většiny krajských povolenek Českého rybářského svazu a povolenek Moravského rybářského svazu se nezmění. Celosvazová mimopstruhová povolenka zdraží o 50 Kč.

Text: David Štrunc, foto: autor

I když je do nového roku ještě hodně daleko, Český rybářský svaz i Moravský rybářský svaz už znají ceny povolenek na příští rok. Nemusíte se bát, žádné velké zdražování se konat nebude.

Pokud si kupujete celosvazovou mimopstruovou povolenku, pak si oproti loňskému roku připlatíte 50 Kč. Cena pstruhové povolenky zůstává stejná.

O stejnou částku (50 Kč) naopak zlevní celosvazová pstruhová povolenka pro mládež a ZTP. Cena celosvazových povolenek pro děti se nemění.

Ceny celosvazových a celorepublikových povolenek pro členy Českého a Moravského rybářského svazu.

Cena povolenek 2021

V územních povolenkách došlo také k malým změnám. Středočeský územní svaz například zrušil jednodenní a týdenní i měsíční povolenky. Místo nich bude v příštím roce prodávat jen třídenní nebo desetidenní. Jihočeský územní svaz zrušil třídenní a desetidenní povolenky pro mládež.

Celkově v ročních územních povolenkách ke zdražování nedošlo, výjimkou je pouze Východočeský územní svaz, který zdražil měsíční mimopstruhovou povolenku pro dospělé ze 700 na 1000 Kč, roční povolenka zdražila o 100 Kč.

Roční pstruhová povolenka ve Východočeském územním svazu pro dospělé zdražila o 100 Kč pro mládež a pro děti o 50 Kč.

Ceny územních povolenek jednotlivých územních svazů Českého rybářského svazu pro členy Českého rybářského svazu

Typy územních povolenek jednotlivých územních svazů mohou být zpracovány do podrobnějších kategorií, než uvádí tabulka. Podrobnější informace získáte na příslušném územním svazu.

V Moravském rybářském svazu zůstávají ceny povolenek stejné jako v roce 2020.