Mnoho britských rybářů jezdí na ryby do zahraničí. Jejich výpravy do Francie, Holandska nebo Dánska se jim po brexitu pravděpodobně prodraží o cenu nástrah.

Text: redakce

V současné době je jakákoli myšlenka na zahraniční cestu za rybami pouhým snem. Kvůli koronavirovým opatřením je většina obyvatel Evropy nucena pobývat v místě svého bydliště a na rybaření v jiných státech jen vzpomíná. Co se stane, až tato opatření pominou?

Nedávno publikovaný příběh britského řidiče kamionu, kterému byl na hranicích zabaven sendvič se šunkou, pobouřil mnoho lidí. Důvodem k zabavení byl zákaz dovážení obilných a masných výrobků bez řádných povolení.

Britští rybáři se teď bojí, že si při svých budoucích výpravách nebudou smět vozit například boilie, které také obsahuje obiloviny. Zákaz se však také týká například masných červů. Při svých výpravách by si rybáři nesměli vozit ani některé potraviny, například mléko do čaje.

Podle webu anglingtimes.co.uk Britové doufají, že zvítězí zdravý rozum a oni budou moci opět cestovat bez větších omezení.