Fotografie
VOCÁSKOVÁ okomentoval Rybolov na Krym...
před 5 hod
Fotografie
milosbreth40@gmail.com založil otázku legitimní nabíd...
před 14 hod
Fotografie
Jan okomentoval Amur na bulhars...
předevčírem
Fotografie
Jan okomentoval Na Labi byl ulo...
předevčírem
Fotografie
Jan okomentoval Na Labi byl ulo...
předevčírem

Bivakování je v době omezení pohybu zakázané, rozhodlo Ministerstvo zemědělství

strunc 29. října 2020 3 komentářů

Novinky

V posledních dnech se stále dokola řeší, jestli smějí rybáři lovit i po 21. hodině a zda mohou po skončení lovu přespat v bivaku. Ministerstvo zemědělství rozhodlo jasně. Bivakování povoleno není!

Text: David Štrunc, foto: DK Fishing

Už včera jsme vás informovali o tom, že Ministerstvo zemědělství potvrdilo, že rybáři smějí chytat až do konce povolené doby lovu, to znamená do 22.00.

REKLAMA

Velké nejasnosti však byly v možnosti přespání u vody v bivaku. Ministerstvo zdravotnictví vydalo prohlášení, ve kterém sice potvrzuje stanovisko Ministerstva zemědělství. To však dnes zakázalo přespávání v vody v bivaku.

Důvod je jednoduchý, po 22. hodině už nevykonáváte rybářské právo, a proto se zákaz vycházení vztahuje i na rybáře. Je tedy třeba se neprodleně dostat domů.

REKLAMA

Stanovisko Ministerstva zdravotnictví k textu Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření pro podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti ve vztahu k rybářství a myslivosti

S ohledem na četné dotazy na dopady Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření do oblasti myslivosti a rybářství Ministerstvo zdravotnictví sděluje po konzultaci s Ministerstvem zemědělství, že zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s účinností ode dne 28 října od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod.

A. podle bodu I. odst. 1 a bodu II. odst. 1. výše uvedeného usnesení vlády o přijetí krizového opatření č. 1102, se nevztahuje na:

– výkon rybářského práva v rybářských revírech – individuální lov, výlov rybníka jako rybářského revíru nebo jeho součásti uživatelem rybářského revíru včetně jím pověřených osob, činnosti uživatele rybářského revíru, které nelze odložit (např. zarybňování, lov elektrickým agregátem, hospodářská činnost na revírech), společný lov organizovaný uživatelem rybářského revíru v rámci výkonu rybářského práva

– rybníkářství – individuální lov a výlov rybníka včetně prodeje ryb tzv. „z hráze“, další hospodářská činnost, která nesnese odkladu (např. oprava a údržba rybníka a rybničního zařízení),

– výkon práva myslivosti – individuální i společný lov organizovaný uživatelem honitby za účelem plnění plánu lovu, plnění mimořádných veterinárních opatření a předcházení škodám zvěří (např. společný lov drobné nebo spárkaté zvěře)

Tyto činnosti jsou považovány ve smyslu bodu I. odst. 1 výše uvedeného usnesení vlády za „jiné obdobné činnosti“ a uvedený zákaz se na ně nevztahuje.

Provádění těchto činností je možné, ale bez dalších navazujících společenských shromáždění účastníků, která by byla v rozporu s výše uvedeným usnesením vlády.

Apelujeme na dotčené osoby, aby zvažovaly nezbytnost provádění těchto činností v současnosti a usilovaly, aby se konaly jen za účasti nezbytného množství osob.

B. podle bodu I. odst. 3 písm. a) a bodu II. odst. 7 písm. a) výše uvedeného usnesení vlády č. 1102 o přijetí krizového se nevztahuje na:

– výkon funkce rybářské a myslivecké stráže, které jsou výkonem činností sloužících k zajištění vnitřního pořádku.

C. Při provádění výlovů rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének (mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví z 19. 10. 2020 bod I. odst. 1. písm. e), jsou však povinny udržovat minimální rozestupy.

Používání bivaků upřesnilo Ministerstvo zemědělství na dotaz Českého rybářského svazu. Ministerstvo jasně sdělilo, že bivakování a přespávání v přírodě do výjimek nepatří.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (3)

  1. A jak je to na revírech kde je povoleno 24?

  2. Můžu přespat v obytném autě nebo v karavanu ?.Když sem na rybách ?

  3. Je to logicky nezdůvodnitelná úřednická buzerace. Pokud sám přespím kdekoli u vody v bivaku, je to z hlediska možnosti rozšíření nákazy mnohem méně rizikové než například večerní přesun domů a následný ranní zpět. Ale třeba si dotyční úředníci nenašli ve slovníku slovo bivakování a mají to spojeno například s technoparty, kde se také často spí ve stanech….

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled